Pohyb

Možná vás překvapí, že i malá změna přinese velký efekt. Celulitida jen kvete při sedavém způsobu života. Zkuste ho každou hodinu proložit tím, že se postavíte, narovnáte záda a silou stáhnete zadeček, jako když máte mezi půlkami udržet list papíru. Uvolněte a sedněte si. Samozřejmě, kdykoliv to bude možné, projděte se, třeba alespoň k oknu či na balkon.

Na zpevnění zadečku a stehen funguje cvik zvaný výpady. Mírně se rozkročte, doporučuje se na šířku ramen, ale zkuste to klidně bez měření tak, že mezi chodidly uděláte mezeru, aby se tam vešla další noha. Stabilitu posílíte i tím, že si dáte ruce v bok. Teď si představte, že před vámi na zemi leze něco šeredného. Razantně vykročte jednou nohou vpřed a dupněte na to. Vraťte se do výchozí pozice. Cvičte 8x, to už se dá počítat jako plnohodnotná série. Totéž druhou nohou. Časem můžete výpady přidat a cvičit kdykoliv, když bude vhodná příležitost.

Zdá se, že tukové buňky nesnášejí natřásání a mizí při pravidelném cvičení na trampolínce či skákání přes švihadlo. Pokud vám otřesy vadí, zkuste stoupání na špičky a následné silové spouštění na paty. Nejpřirozenější pohyb – chůze platí na tvarování těla při rychlosti, která vám během akce nedovolí mluvit bez zadýchání a alespoň 20 minut.

Lymfatická masáž

Ráznost cvičení aktivuje svaly a lymfu. Odvádí se tím z těla škodliviny a nadbytečné tekutiny, které zhoršují stav celulitidy. Detoxikaci nastartuje a udrží také profesionální masáž. Už napoprvé vám budou při následujícím oblékání kalhoty volnější, což potvrzuje, že proces se rozběhl. Profesionálové doporučují alespoň šest masáží, dvakrát týdně, nebo jednou, celulitida obvykle ustupuje už druhý týden. Manuální lymfatické masáže vyžadují investici, ale vyplatí se.

Domácí masáž

Vlastníma rukama přispějete k aktivaci kožních buněk a prokrvení pokožky, což vede k rychlejší regeneraci a tím i ústupu celulitidy. Snadno si problematické partie promasírujte sprchou. Vlažnou vodu pusťte naprudko a krouživými pohyby asi 3 minuty masírujte stehna a zadeček. Pokud do vydržíte, zakončete prostřídáním proudu vlažné a studené vody. Opakujte každý týden.

Pokožce prospějete i peelingem, který spojí masáž prstů s obrušujícím dotekem hrubších částeček. Využít můžete také přírodní materiály, například lufu. Odstraněním suchých šupinek na povrchu se pokožka uhladí a opticky se celulitida zmenší. Také tím usnadníte pronikání aktivních látek kosmetické péče.

Aktivní složky

Stojany v drogeriích péčí proti celulitidě přímo přetékají. Ovšem základem úspěchu je pravidelnost, nemáte-li dostatek sebekázně krémovat se dvakrát denně, zázraky nečekejte. Pokud ano, viditelné, leč mírné zlepšení se dostaví asi za dva týdny, výrazné za pět. Slibovat úplné zmizení dolíčků si netroufnou ani nejluxusnější značky, protože závisí nejen na aktivních látkách a supermoderních technologiích, ale také genetice a životním stylu. Zlepšení umí zařídit osvědčené látky, například tělové péče s kofeinem a koenzymem Q10, které stimulují regeneraci pokožky a odbourávání tukových buněk. Hladkost a pevnost vylepšují mořské výtažky, z domácích extrakt z břečťanu. Také látky, které mají prohřívají efekt, například skořice. Na odolnou celulitidu platí masáž olejem. U gelových péčí nešetřete množstvím, obvykle používáme polovinu, než je třeba. Vstřebávání a účinek posiluje zmíněný peeling, prováděný jednou týdně. Také nanášení po sprše na prohřátou, mírně vlhkou pokožku.

ZDROJ: https://vlasta.cz, https://www.healthline.com/health/cellulite?fbclid=IwAR2bRmN5zRNMy7CDIosgTJ08K1NYkwIIGECxVSE83t_oiA47SJLgisa6PuA

https://www.womenshealthmag.com/weight-loss/a19983337/fight-cellulite-today/?fbclid=IwAR0uChtbpbAH2Ff6DScdCVmeKwc8rafnUtccCJdwScwfOBPhNntlkKBnzVs

Související články