Zmrzlinová dieta

Jíst zmrzlinu a hubnout? No, není to sen? Podle kuchařské guru Marion White, která tuto dietu vymyslela v roce 1946, je to skutečně možné. Má to ale svá pravidla. A ta už tak radostná nejsou. Pokud jste si představili, že se se zmrzlinou položíte na gauč a prázdný kyblík odložíte až večer, musíme vás zklamat. Aby totiž dieta fungovala, je možné zkonzumovat maximálně tisíc kalorií za den, přičemž většinu z toho by měly tvořit tuky. Zmrzlina by navíc měla být čerstvá a vyrobená z kokosu, mléka, smetany a jogurtu. Na zmrzlině bychom měli vydržet alespoň pět dní.

Zdroj: Youtube

Celý fígl této bizarnosti však nespočívá ve zmrzlině, ani v tucích, nýbrž ve velmi nízkém denním kalorickém příjmu. „Obecným doporučením je, aby žena přijmula okolo 1800 kcal za den, samozřejmě v podobě nutričně vyváženého jídla. U zmrzlinové diety je příjem velmi nízký. Rozhodně bych ji proto nikomu nedoporučovala, postrádá všechny důležité živiny,“ varuje trenérka Tereza Kompánková.

Hubnutí pomocí tasemnice

Do téhle diety se v minulosti pouštěli jen opravdoví odvážlivci. Spočívala v tom, že dámy, které chtěly zhubnout, spolkly vajíčko tasemnice a ta po vylíhnutí v trávicím ústrojí spořádala vše, co zkonzumovaly. Pochopitelně včetně vitamínů, živin a všech tělu prospěšných látek. Až byla po čase dostatečně nakrmená, opustila tělo vyloučením. Častokrát se ovšem stalo, že se parazit, který ve střevech dorůstá až deseti metrů, dostal i do jiné části těla a své hostitelce tak způsobil nemalé zdravotní komplikace.

Cigaretová dieta

Kouření bylo trendy už za dob první republiky. Bez cigarety v ruce se tehdy neobešla žádná žena, co něco znamenala. Zahaleny v dýmu se pohybovaly především dámy ve vyšších společenských kruzích. Ptáte se, proč bylo populární něco, co je tak moc škodlivé? Jedna tabáková firma totiž chytře zastřela fakt, že kouření škodí zdraví a svoji reklamu postavila na klamném tvrzení, že díky kouření cigaret, a nikotinu v nich obsaženém, budou ženy krásnější a štíhlejší. A světe, div se, ony tomu věřily!

Dnešní výzkumy však ukazují, že dopady kouření na ženské zdraví i celkový vzhled jsou mnohonásobně ničivější, než tomu je u mužského. Závislost na nikotinu, která je dle lékařů srovnatelná se závislostí na heroinu nebo pervitinu, totiž nejenže urychluje stárnutí a ohrožuje cévy a srdce, ale především zvyšuje riziko rakoviny plic a dokonce i děložního čípku.
„Dodnes přetrvává také názor, že cigareta zažene chuť jídlu, což většina silných kuřaček nejspíš potvrdí, ale s ohledem na výše vyjmenované následky doporučuji soustředit se spíše na zdravou stravu a cvičení,“ radí trenérka Tereza Kompánková a dodává, že negativní vliv má kouření rovněž na fyzickou kondici.

Korzet pro útlý pas

Oblíbeným pomocníkem ke štíhlé postavě byl v minulosti také korzet. Své nositelce zabraňoval v nezřízené konzumaci potravin a nápojů, bohužel ale také v řádném dýchání. Kromě útlého pasu, například pouhých 46 centimetrů, tak často přicházely i mdloby a zdravotní potíže a bolesti způsobené ochablými svaly kolem páteře a středu těla. Ani tato možnost se proto nedoporučuje.

Tukožroutská polévka

Určitě jste už někdy slyšeli recept na zázračnou tukožroutskou polévku ze zelí, které můžete jíst, co hrdlo ráčí, a přesto díky ní zhubnete neuvěřitelných pět kilo za pět dní. Možná to zní lákavě a možná jste ji někdy v minulosti už dokonce vyzkoušeli. Jenže! Jakkoli zdravě z hlediska živin a vlákniny, kterou zelenina v polévce obsahuje, tato dieta zní, nesmí se na ní postavit kompletní jídelníček. Je potřeba tělu dodat i bílkoviny, zdravé tuky a sacharidy a při redukci si hlídat celkový příjem a výdej. V opačném případě vás potká sice rychlý úbytek váhy, ovšem v podobě svalů nikoli tuků, které se odbourávají pomaleji. Jakmile pak začnete jíst normálně, kilogramy se velmi rychle vrátí v podobě jojo efektu.

Dělená strava

O téhle zaručené dietě, která slibuje redukci téměř na počkání, jste už také nejspíš slyšeli. Dělená strava spočívá v tom, že jeden den jíte pouze bílkoviny, druhý den zase jenom sacharidy a takhle to střídáte tak dlouho, dokud s úbytkem hmotnosti nejste spokojeni. Vyvarovat byste se však měli potravin, které jsou údajně v rozporu s vaší krevní skupinou, což prý usnadní detoxikaci. Ve skutečnosti je lidský organismus natolik chytrý, že se dokáže detoxikovat sám bez pomoci. Podle Terezy Kompánkové je však taková strava dlouhodobě neudržitelná a to z toho důvodu, že obsahuje nedostatečné množství bílkovin a po návratu k běžnému režimu nastává jojo efekt.

Zdroj: vlasta.cz, 10 Most Bizarre Diets You Won't Believe Exist - The Fact Site, Živina – Recepty a inspirace (zivina.cz)