Existuje spousta cviků, které se zaměřují na konkrétní číst těla, jako je břicho, stehna či hýždě. Cvičení samo o sobě vás tuku nezbaví, ale pomůže budovat specifické svaly a pomůže spalovat tuk z celého těla. Pokud tedy chcete zhubnout v obličeji, je nutné se primárně zaměřit na zdravé hubnutí. Nenechte se odradit, když na obličeji neuvidíte změnu hned. Buďte trpěliví a vytrvalí. A co ještě pomůže „zeštíhlit“ váš obličej?

Zdroj: Youtube

Obličejová cvičení

I když se nedá zbavit tuku pouze ve vašem obličeji, můžete trénovat obličejové svaly. Obličejová jóga má velké benefity, protože zlepšuje vzhled, svalovou sílu a zpomalí stárnutí a tvorbu vrásek. Zkuste následující cviky:

  • Zadržte vzduch v ústech a nafoukněte tváře. Pohybujte vzduchem ze strany na stranu, abyste protáhli svaly.
  • Vyslovujte samohlásky a pečlivě artikulujte.
  • Skvělé je preventivní cvičení proti podbradku. Jazyk stočte do ruličky, hřbet ruky dejte pod bradu a čelist. S výdechem tlačte bradu proti ruce a hřbet ruky proti čelisti. Opakujte 5x.
  • Zavřete ústa a doširoka se usmějte, jako byste se chtěli koutky dotknout uší. Vydržte pár sekund a uvolněte. Opakujte 10x.
  • Vsajte tváře a rty do úst a našpulte rty jako ryba. Zůstaňte v této poloze asi 20 sekund a opakujte 20x.

Hydratace je klíč

Pití vody nejen zrychlí váš metabolismus, ale taky vás zasytí a sníží náhlé pocity hladu. Snížený příjem vody může způsobit, že vaše tělo bude ukládat vodu v těle a na tvářích, což přispívá k tomu, že váš obličej vypadá silnější. Pijte tedy hodně vody, abyste se zbavili škodlivých toxinů z těla, což zlepší cirkulaci tekutin a sníží mimo jiné otoky.

Vyvážená strava

Když se budete přecpávat sladkostmi a fast foodem, jen těžko zhubnete – a to ani v obličeji. Skvělý způsob, jak se zbavit tuku v obličeji, je začít se změnou jídelníčku, který obsahuje dostatek zeleniny, ovoce, bílkovin i komplexních sacharidů. Pokuste se omezit příjem cukru, soli, smažených jídel, protože to zvyšuje hladinu cukru v krvi a přispívá k nežádoucímu přibírání i v obličeji.

Dostatek spánku

Spánková deprivace může vystřelit hladinu kortizolu, stresového hormonu, do nebeských výšin. To zase může vést k nepravidelným stravovacím návykům a zvýšení tělesného i obličejového tuku. Dobrý spánek v délce 6-8 hodin zabraňuje zadržování vody v těle a pomáhá tělu rychleji spalovat tuky, takže vypadá štíhlejší.

Sledujte příjem sodíku

Sodík je jednou z klíčových složek, která způsobuje zadržování vody v těle a projevuje se i v obličeji. Omezený příjem sodíku zabrání zadržování vody a čím více vody se z těla uvolní, tím bude štíhlejší, což se projeví primárně na obličeji.

Řekněte „ne“ cukru

Kromě snížení kalorického příjmu je nesmírně důležité omezit rafinované sacharidy, jako je cukr. Ten je spojován především s nežádoucím tukem kolem břicha a také v obličeji. Přejděte na zdravější varianty slazení, například stévie nebo čekankový sirup, který se vyrábí z kořene čekanky.

Buďte aktivní

Bez pohybu to nepůjde. Abyste zhubli na celém těle, měli byste každý den absolvovat aspoň 150 minut mírného kardia. Ideální je třeba chůze, ale abyste začali spalovat, měli byste ujít aspoň 8 kilometrů. Můžete ale pracovat i na zahrádce, odhrnovat sníh, jezdit na kole nebo cokoli jiného, co vás bude těšit. Pokud je na vás 150 minut moc, dopřejte tělu 75 minut intenzivní aktivity každý týden – třeba běháním, skákáním přes švihadlo, plaváním, bruslením nebo lyžováním.

Vyhněte se alkoholu

Pití alkoholu může přispět k nárůstu hmotnosti a nadýmání. Alkohol má vysoký obsah kalorií, ale chybí mu základní živiny a působí jako diuretikum, což vede k dehydrataci a zadržování vody. Nadměrné pití může také zvýšit zánět a riziko obezity.

Zdroj: https://www.vlasta.cz/, https://www.healthline.com/nutrition/lose-fat-in-face-cheeks, https://www.healthifyme.com/blog/lose-weight-on-face/, https://fyzioklinika.cz/