Pusťte se hned do práce a nechte se překvapit, co za pár dní udělá obyčejné pravidelné mazání tělovým mlékem jednou denně. Kdo zvládne repete ráno/večer, bude koukat ještě víc. Dotykem rukou na kůži totiž přispějete k rozproudění lymfy. Představte si ji jako hustou síť okresek, po kterých se nejen rozveze náklad blahodárných látek, ale také vypakují kanystry s nahromaděnou vodou, způsobující otékání. Dalším pasažérem jsou škodliviny, které berou pokožce mladistvost a zářivý vzhled. Při osobní minilymfatické masáži nemusíte tlačit, jen jemně klouzat po povrchu pokožky. Naopak, přílišné vytahování bere kůži pružnost. Pro parádní skluz se hodí tělové oleje.

O centimetr(y) míň

Specialisté na zeštíhlování fungují, ale nečekejte, že vás dostanou do plavek o číslo menších. Jejich slušným výsledkem bývá úbytek objemu jeden dva centimetry. Neohrnujte nos, třeba na buclatých pažích to je dost. Na zbytku těla to může být přesně ta ideální míra, která viditelně přetvaruje křivky, třeba zvýrazní pas nebo vymodeluje stehna. I tady se neobejdete bez poctivého přístupu, prostě kdo maže, hubne. Efekt podpoří, když péči nanesete na pokožku prohřátou a prokrvenou po sprše či koupeli. Když bude ještě mírně vlhká, urychlí se vstřebávání, překvapivě především u kosmetiky s olejovou složkou.

P. S. Zeštíhlující péče se dají použít i na podbradek!

Pátrání

Tvarování a zpevňování se často kombinuje s potlačováním celulitidy. Má to logiku, ubrat tuk znamená menší nerovnosti na povrchu, silnější kolagenová síť mírní vyboulování kůže. Používají se složky zpevňující, hydratační, posilující regeneraci. Patří k nim kofein, L-karnitin, mořské řasy, výtažky z břečťanu, jalovce, pepře... Vedle stimulace je pro boj s celulitidou blahodárné zklidnění, protože ji často doprovází zánět kůže, který může být i bolestivý. Pohladí oleje, záněty tlumí výtažky z plodů acai.

Odhadnout ideální koktejl pro vaši pokožku je složité, prostě musíte vybranému kelímku či tubě důvěřovat. Spíš myslete na to, že výsledky přicházejí pomalu, obvykle za 4–6 týdnů, což znamená, že budete potřebovat dvě balení, takže zvažte finanční stránku. Konzistence péče ať odráží vaše nároky – lehčí sérum nebo gel nebo hutnější hýčkající balzám či olej. Dojdete do cíle, jen když vás to bude bavit!

Spolehliví průvodci na cestu k cíli

  1. Zpevňující a vypínací tělový balzám modelující postavu, Dermacol, 199 Kč
  2. Intenzivní, hloubková péče krotící projevy celulitidy, Caltha, 430 Kč, Caltha.cz
  3. Hedvábný tělový olej s mořskými řasami pro hydrataci, výživu a regeneraci, Essente, 420 Kč
  4. Tělové mléko s olejem pro krásu a pohodu suché pokožky, Barnangen, 152 Kč
  5. Gel s břečťanem a jalovcem, zpevňující, proti celulitidě, Ryor, 142 Kč
  6. Kolagenové sérum pro štíhlejší a pevnější křivky, Inventia, 1050 Kč, Nezestarni.cz
  7. Gel odbourávající tuky a redukující projevy celulitidy, Bioten, 249 Kč
  8. Zeštíhlující masážní olej na tělo pro každodenní použití, Ziaja, 179 Kč
  9. Suchý olej s intenzivním účinkem na partie trápené celulitidou, Payot, 450 Kč
  10. Veganský proteinový balzám pro tvarování těla, Soraya, 159 Kč, Ruzova10.cz

ZDROJ: časopis Vlasta