Pokud chcete zhubnout, musíte pro to něco udělat

Patnáct kilo do léta? Jde to, ale musíte začít hned

Do dovolené se dají dokázat ještě velké věci, třeba shodit patnáct kilo, i když realističtějších bude pět nebo deset. Každopádně teď nastává nejvyšší čas začít pracovat na vysněné letní postavě.

Nízký počet kalorií není žádná výhra

Nízkokalorická dieta vám zpomalí metabolismus, pozor na to!

Základem úspěšného hubnutí je, že budete držet svoje spalování ve slušném tempu. Ideálně díky kombinaci vhodně zvoleného jídelníčku a dostatku pohybu. Někdy však bohužel zvolíme metodu shazování kil, která náš metabolismus zpomalí.

Zhubnout se dá díky rybímu tuku

Jedli jste někdy před zrcadlem? 4 podivné věci, které vám pomohou zhubnout

Hubnutí je velká věc, zvláště pokud to myslíte vážně a hodláte změnit svůj životní styl napořád. Ale někdy vám ve vašem úsilí mohou pomoct i na první pohled trochu zvláštní maličkosti. Pár jsme jich pro vás vybrali.

Všechny ty sladké tečky po obědě nám můžou přidat pár kilo navíc

Postavte se chutím na sladké. Náš sladký manuál vám pomůže

Nedokážete si představit odpolední kávu bez sladké tyčinky, kousku čokolády nebo dortíku? A co teprve nedělní odpoledne u babičky! Oběd bez sladké tečky? Nemyslitelné. Jestli vás často přepadají nezvladatelné chutě na sladké, je nejvyšší čas se jim p...

Striktní diety často přinesou více škody než užitku

Takhle ne! Pět nejčastějších chyb při hubnutí

Řada lidí se při snaze zhubnout uchyluje k přísným redukčním dietám. Ty však kromě úbytku hmotnosti mohou způsobovat i únavu, ztrátu svaloviny, vypadávání vlasů či dokonce deprese nebo snížení srdečního tepu. Pojďme se společně s odbornicí na výživu...

Pokud se vážíte denně, může to být demotivující

Hubnete? Vážit byste se měli podle těchto tipů a ne často

Je logické, že když člověk hubne, sleduje pomocí váhy, jak se mu daří. Ale platí tady, že méně je někdy více – nemá smysl vážit se zbytečně často, to by psychice a nakonec ani hubnutí moc nepomohlo. 

Bývalá modelka a moderátorka se vrhla do soutěží bikini fitness.

Hana Mašlíková závodí jako bikini fitness! Jsem ve vysněné životní formě

Bývalá modelka a moderátorka Hanka Mašlíková si k nedávným 40. narozeninám nadělila místo dárku pořádnou výzvu, a to účast v mezinárodní soutěži kulturistiky a fitness Mr. Universe Prague, na kterou se pod vedením trenéra Martina Svobody intenzivně p...

O pečivu panuje spousta mýtů

Přestaňte věřit mýtům o pečivu a zhubnete

Pokud se hluboce zastydíte pokaždé, když si dáte kus pečiva, možná byste si měli o této potravině rozšířit povědomí. Zdaleka ne každé pečivo při hubnutí vadí. 

Po dortu zaručeně nezhubnete

Pět věcí, které způsobují dlouhodobé poruchy nálad, alergie a dokonce astma

Každému se někdy stalo, že si dopřál kus dortu nebo pizzy, na které měl šílenou chuť, ale už s posledními sousty přišly výčitky. Ale máme na mysli ještě trochu jiná jídla, která dokážou zkazit náladu už svým složením. O postavě ani nemluvě. 

Na večeře by se nemělo zapomínat

Ideální večeře při hubnutí existuje. A nebude vás budit hlad

Není pravda, že zhubnete jen tehdy, když začnete večeře maximálně šidit nebo rovnou vynechávat. Ale ideální nejsou ani zbytky od oběda nebo klasický chleba s máslem a něčím k tomu. Zkuste jít na večeře úplně jinak. 

Pokud s posilováním začínáte, nechte si poradit

Devět tipů, jak bezpečně začít s posilováním

Už vám asi došlo, že bez posilování se dost dobře zhubnout nedá. Stejně z toho máte ale trochu obavy? Nemusíte! Pojďte se podívat na průvodce posilováním pro začátečníky v devíti bodech. 

Poznáte, jestli jde jen o nafouknuté břicho?

Vyrostlo vám břicho? Nemusí to být tuk, ale jen nafouknutý žaludek

Máte pocit, že vám poslední dobou vyrostlo břicho, ačkoli na vašem stravování nebo životním stylu se nic nezměnilo? Pak by vás mohlo zajímat, zda jde skutečně o tukové zásoby nebo třeba jen nafouklý žaludek. 

Nordic walking si užívají všechny věkové kategorie.

Chůze s holemi: 10 benefitů, díky kterým si nordic walking zamilujete!

Chcete zhubnout, dostat se do kondice nebo se třeba jen naučit něco nového? Pak určitě vyzkoušejte nordic walking neboli chůzi s holemi, která je ideálním způsobem, jak si ozvláštnit výlet do přírody. Jaké má tato nenáročná aktivita benefity? Pro koh...

Mít ploché břicho je pěkná dřina

Cviky na břicho, které zaberou. Vyzkoušejte triky pro začátečníky!

Nebudeme vám lhát. Ploché břicho vyžaduje nejen zdravý jídelníček, ale i fyzickou námahu. Dobrou zprávou je, že posílení svalů v této partii se projeví poměrně brzy. Ale znamená to, že pokud s cvičením seknete, ploché břicho vezme za své. Takže to ch...

Pokud chcete trvale zhubnout, je nutné změnit životní styl

To je proměna! Lenka (45) vážila 128 kilo, teď má velikost M

Pětačtyřicetiletá Lenka z Brna přestala kvůli operaci kolene ze dne na den s rekreačním sportem. A stres z nově vzniklé situace začala zajídat. Plíživá kila letěla nahoru a po roce a půl měla při své výšce 168 cm neuvěřitelných 128 kg.

Může být káva s citronem účinná při hubnutí?

Hubnutí pomocí kávy s citronem: Hubnoucí tip se šíří internetem!

Zatímco hubnutí pomocí vody s citronem si lidé doporučují už nejméně deset let, i když ve skutečnosti nefunguje, nově se k němu přidalo i kafe s citronem. Původně virální hit se šíří coby tip, jak urychlit spalování tuků v těle. Ale není důvod tomu v...

Tukových polštářů se zbavuje špatně

Kam vlastně zmizí tuk z vašeho těla, když zhubnete, a co pro to udělat?

V hubnutí jde vlastně o jedinou věc. Potřebujete se zbavit tukových zásob, do nichž si tělo ukládá energii, kterou přijímáte navíc zejména v podobě tuků nebo sacharidů. Jde o prastarý mechanismus, slouží jako zdroj energie na horší časy, ale dnes už...

Ne každý vydrží přerušovaný půst podle pravidel

Hubnutí pomocí přerušovaného půstu? Pozor na tyhle chytáky!

Tahle metoda hubnutí je oblíbená i u laiků a celkem ji schvalují také odborníci. Řeč je o přerušovaném půstu, kdy člověk – zjednodušeně řečeno – většinu dne nejí. Pokud se ani ve zbylém čase nepřejídáte, funguje to a dá se toho držet dlouhodobě. Přes...

Probiotika jsou pro tělo přínosná v mnoha ohledech

Pomáhají probiotika při hubnutí? Vědci ještě nemají úplně jasno

Jeden čas to vypadalo, že probiotika jsou lékem snad na všechny neduhy, a nadsázky v tom bylo jen trochu. Ale potvrdily to vůbec výzkumy, pokud jde například o hubnutí a jejich prospěšný vliv v tomto ohledu? 

Postava se dědí ze 60 až 80%

Jak vypadá v šedesáti letech vaše matka? Pravděpodobně budete stejná

Nahlížet do budoucnosti neumíme, ale v něčem můžete mít jasněji, když se podíváte na svou matku. Pokud jste nepodědila většinu tělesných rysů po otci, nejspíše se dočkáte podobného vývoje své postavy, jakým si prošla vaše maminka. 

V mládí ženy po větším poprsí touží, ve vyšším věku to bývá naopak

Menší prsa a břicho v padesáti? Snižte příjem estrogenu

Zatímco v mládí po nich spousta žen touží, po padesátce už o velká prsa zase tak moc nestojíme. Bohužel, kdo měl celý život mohutnější ňadra, může se kolem menopauzy dočkat toho, že se jeho obvod v těchto partiích ještě zvětší.