Zhubnout do léta může být oříšek

Kolik kilo můžete stihnout shodit do letní dovolené? Jak na to v deseti krocích

Plán zhubnout deset kilo za deset týdnů a být tak štíhlý nebo alespoň výrazně štíhlejší do plavek je reálný. Avšak ne každému se to musí povést. Záleží na tom, s čím člověk do hubnutí vstupuje. Klidně si dejte limit nižší, každé kilo dole se počítá.

Pití alkoholu našemu tělu neprospívá

Hubnete a k tomu si dopřáváte pivo nebo víno? Radši si to spočítejte!

Málo nebo nic. Tak jednoduchá je odpověď na otázku, kolik můžete pít alkoholických nápojů, pokud chcete shodit přebytečná kila.

Když člověk nehubne sám, hubne se mu líp

Dana (56) a Marie (53): Zápas s nadbytečnými kily začíná. A muži nám nevěří.

Dana a Marie jsou švagrové a zároveň dobré kamarádky, obě mají dvě děti a bydlí nedaleko od sebe. Stejně jako mnoho dalších žen v jejich věku, i ony pomalu pociťují, že je jejich metabolismus čím dál tím zpomalenější. „Jako želva,“ směje se Dana. Ačk...

Nejlepší je pít čistou vodu

Nápoje s umělými sladidly: Trochu s hubnutím pomoci mohou, ale bez rizik nejsou

Ideální je, když lidé na žízeň pijí obyčejnou vodu. Je víceméně jedno, zda s bublinkami nebo bez nich. Ale pokud někdo pije spoustu sladkých nápojů, může mu pomoci, když přejde alespoň na ty s umělými sladidly. 

Zhubnut je někdy pořádný oříšek

Kolik můžete zhubnout za rok, když vážíte víc než sto kilo

Dobrá zpráva. Můžete shodit celé desítky kilogramů, pokud se o to budete snažit. Pokud to navíc budete dělat po odborné stránce správně, může jít o trval zhubnutí – počítejte ovšem také s tím, že vás čeká trvalá změna životního stylu. 

Děti by neměly jíst tuny sladkého

Mýty o dětském jídle: Takhle už je nekrmte, budou tlusté

Nevěřte tomu, že děti mohou jíst cokoli, protože i když jsou oplácané, vyrostou z toho. Přesně tak se totiž zakládá nejen na dětskou, ale později i dospělou obezitu. 

Při běhu se pořádně zapotíte

Last minute: Hubnutí do léta na poslední chvíli

Do léta ještě pár týdnů zbývá a pokud chcete právě v tohle roční období vypadat dobře, máte čas to ještě zachránit. Neberte to jako dočasné utrpení, ale jako krok směrem ke zdravějšímu životnímu stylu. 

Pohyb je důležitou součástí hubnutí

Jak se správně hýbat, když máte dvacet kilo navíc? Hlavně to nevzdávejte!

Začít s cvičením je těžké pro každého, ale obzvláště náročné to může být, pokud máte nadváhu nebo vás trápí obezita. Pohybu jste nejspíše odvykli, navíc je pro vás náročný. Ale určitě se k tomu odhodlejte, cvičení v kombinaci s dietou je pro hubnutí...

Zácpa je nepříjemná záležitost

Jak se zbavit zácpy a zhubnout, když nechcete užívat projímadla

Napadlo to už překvapivě mnoho lidí. Nedaly by prostředky používané k léčbě zácpy zároveň posloužit coby pomoc při hubnutí? Pokud to někdo dělá, může si ublížit – používání projímadel při hubnutí je nebezpečné. 

Hodnotit postavu malých dětí je opravdu nerozumné.

Babičky! Proč nikdy nesmíte říkat vnoučatům, že přibrala a budou tlustá

Rodiče nebo jiné blízké osoby to sice myslí dobře, ale nevhodným upozorňováním na to, že dítě má potíže s váhou, mohou napáchat hodně škod.

Cítit se dobře je skvělým nábojem do života

10 triků, které dělají štíhlé padesátnice. A co naopak nedělají nikdy?

Není pravda, že po padesátce musí každá žena přibrat, i když některé k tomu mají vzhledem ke genům a typu postavy blíže než jiné. Nechte se inspirovat tím, co dělají ženy, které ani v tomto věku váha netrápí. 

Mýtů o jídle je celá řada

Polévka je grunt! Mýty o jídle, kterým už naše dcery a snachy nevěří

Možná jste se podle toho řídila dlouhá léta, možná se podle toho řídila i vaše matka. Ale mladší generaci už neošálíte, odhalila, že některá tvrzení jsou poněkud nesmyslná a dělají proto věci jinak. Která máme třeba na mysli? 

Jak přesvědčit mozek, že skutečně chcete zhubnout

Jak přesvědčit mozek, že skutečně chcete zhubnout, a dokázat to

Při shazování váhy nejde jen o kilojouly. Záleží na tom, jak silnou máte vůli. Ale všechno začíná ještě dříve – je třeba se pro hubnutí skutečně rozhodnout a musíte to dělat kvůli sobě, ne proto, že to očekává vaše okolí. 

Kam zmizí tuk, když zhubnete.

Kam vlastně zmizí tuk z vašeho těla, když zhubnete, a co pro to udělat?

V hubnutí jde vlastně o jedinou věc. Potřebujete se zbavit tukových zásob, do nichž si tělo ukládá energii, kterou přijímáte navíc zejména v podobě tuků nebo sacharidů. Jde o prastarý mechanismus, slouží jako zdroj energie na horší časy, ačkoli dnesk...

Zadržování vody je někdy jen výmluva

Zadržuju vodu. Opravdu? Nebo je to jen výmluva a prostě přibíráte?

Často je to planá výmluva, ale někdy tomu tak skutečně je. Za část kil navíc může fakt, že člověk v těle zadržuje přebytečnou vodu. Kdy se to děje, jak to rozlišit od tukových zásob a co s tím? 

Zhubnout je někdy jednodušší než si myslíte

Po páté se jíst může a snídat se nemusí! Pět omylů o hubnutí, kterým nevěřte

Někdy se do hubnutí ani pořádně nepustíme proto, že jsme podlehli různým nesmyslům. Něčemu, co dělá ze shazování kil strašáka, přitom jde jen o obecně sdílené omyly. Pojďme se na některé z nich podívat zblízka.

Bílkoviny k hubnutí potřebujete, stačit ale nebudou

Proč se zrovna vám nedaří shodit ani kilo. Bílkoviny nestačí

Ze začátku to většině lidí docela jde, ale po pár dnech nebo několika málo týdnech se ručička na váze často zastaví. Někomu se dokonce nepodaří rozjet hubnutí ani trochu. Jakou to může mít příčinu? Pozor, někdy to může být i více důvodů najednou.

Jezte dostatek zeleniny, ale nebojte se sacharidů

Po šesté hodině nejezte sacharidy! Jakým absurdním mýtům o hubnutí nevěřit?

Řada lidí je považuje za pravdu, přestože nemají vědecké opodstatnění. A většinou ani žádoucí efekt.

Kolik toho vlastně můžete sníst, abyste netloustla?

Kolik čeho můžete a musíte vypít při hubnutí? Nejprve si to pečlivě spočítejte

Není to zase tak dávno, co se tvrdilo, že kdo denně nevypije alespoň tři čtyři litry vody, nezhubne ani nebude dost zdravý. Tolik toho do sebe dostat nemusíte, ale jinak je to právě pitný režim, v němž děláme chyby a kterým si shazování přebytečných...

Jen maso a zelenina? Ani to nemusí stačit

Mysleli jste si, že stačí vynechat přílohy? Bohužel, tak snadné to není

Vynechte přílohy, nejezte knedlíky, brambory ani rýži, nejezte pečivo. Takhle zní pro spoustu lidí mantra, podle níž hodlají zhubnout. Ale je lepší se jí nedržet.

V menopauze se tělo mění

Je mi padesát a rostou mi prsa, pomoc! Co s tím? Jde to zastavit? A jak?

Většina žen počítá s tím, že s postupujícím věkem budou jejich prsa ztrácet pevnost, stanou se povislejšími, změní tvar, mohou se v nich objevovat různé hrudky, které většinou nejsou nebezpečné. Ale mnoho z nás zaskočí zjištění, že nám kolem padesátk...