1. Každý den několik minut přemýšlejte o svém životě

Přemýšlejte o tom, co jste se ten den naučili, o tom, jak byste mohli vyřešit problémy ve svém životě, anebo o tom, co byste vy, jako jedinec, mohli udělat pro zlepšení světa. Je jen na vás, čemu své myšlenky zasvětíte. Zdá se vám to jako hloupost? Možná. Ale za zkoušku to stojí. S největší pravděpodobností svět nespasíte, ale už jen pocit, že byste chtěli, vás ve vašem smýšlení a jednání může posunout o kus dál.

2. Vyhněte se předsudkům

Každý člověk má občas v životě předsudky, na základě kterých neprávem soudí ostatní. Proto se pokuste najít případy, kdy se chováte zaujatě, a naučte se, jak to napravit. Z dlouhodobého hlediska se pak snažte od předsudků se zcela oprostit.

3. Přiznejte chybu, když se mýlíte

Jsou lidé, kteří se budou hádat klidně do roztrhání těla, ale možnost, že by se mohli mýlit, prostě nepřiznají. Buďte opakem. Budete tak důvěryhodnější a lidé si vás budou více vážit. Vždyť kdo někdy neudělal nějakou chybu?

4. Naučte se pracovat s časem

Někteří lidé, a že jich není málo, používají nedostatek času jako výmluvu – nemůžu chodit cvičit, protože…nestíhám kafe s kamarádkou, protože…. Pamatujte však na pravidlo: kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Pozitivní motivace vás přinutí zvýšit efektivitu v jakékoli oblasti.

5. Čtěte si citáty slavných myslitelů a přemýšlejte o nich

Zní to jako klišé, ale když se nad tím zamyslíte, citáty opravdu mohou změnit život. Pár obyčejných slov občas dokáže otevřít oči a povzbudit i nakopnout tím správným směrem.

6. Cvičte empatii

Umět se vžít do kůže jiného člověka je schopnost, která umožňuje pohlížet na situaci z více stran. Pomáhá také při navázaní a upevnění mezilidských vztahů.

7. Buďte otevření novým nápadům

V každém z nás je hluboce zakořeněný strach, který se projevuje různými způsoby. Jedním takovým je tendence být přehnaně skeptický, nebo dokonce přímo odmítat vše nové, podivné nebo směšně ambiciózní. Novým nápadům se proto nebraňte a jděte do nich. Stejně tak zkoušejte nové záliby, navštěvujte nová místa a ochutnávejte cizí jídla a nepoznané chutě.

Zdroj: vlasta.cz Micro-Habits That Dramatically Increase Your Intelligence | YourTango

Související články