Už obě semifinále vzbudily velký rozruch. První dvojici vytvořil moderátor Leoš Mareš a zpěvák Ben Cristovao. Jednalo se o velmi vtipný díl, který se často přerušoval díky záchvatům smíchu obou soutěžících. Postup nakonec vybojoval díky lepším znalostem právě Leoš. 

Vtipně a smutně zároveň by se dal okomentovat druhý souboj, ve které se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. Oba hudebníci se sice snažili dělat show, ale moc jim to nešlo.

Ještě hůře na tom pak byli s vědomostmi. Jeden ze soutěžících ale nakonec postoupit musel a byl to méně známý zpěvák Marsell Bendig.

Chtěli z něj Honzíka

Ještě před začátkem finále si Leoš Mareš udělal z Marsella malou legrácku. Srovnával ho s jeho bratrem, kterého dobře zná, protože s ním spolupracuje. „Já jsem tady vlastně s Honzou Bendigem po malinké plastické operaci,“ řekl Leoš.

Poté ale udělal Marsellovi radost, vzkázal mu totiž pochvalu od Bena, kterému se líbí jeho černé sluneční brýle, které během celé soutěže nesundal z obličeje. To moderátor Aleš Zbořil z brýlí na očích soutěžícího až tak nadšený nebyl. Postěžoval si totiž, že nevidí, kam Marsell kouká.

VIDEO: Na finále AZ-kvízu a nerovný souboj mezi Leošem Marešem a Marsellem Bendigem se podívejte ve videu.

Zdroj: Youtube

Už začátek mnohé odhalil

Pokud si Marsell myslel, že alespoň na začátku udrží s Leošem krok, tak se spletl. Moderátor Evropy 2 začal správnou odpovědí na otázku, kde se nachází slavný operní dům La Scala. Marsell Bendig mu dokonce zatleskal. „On je tvůj soupeř, tomu nemůžeš tleskat,“ správně namítl Zbořil. 

Jakmile se dostal Mareš do vedení 3:0 na políčka, změnil Marsell Bendig šalamounsky taktiku. Bral si černá políčka, na která mu stačilo odpovědět pouze „ano“, či „ne“. Ačkoli je v tomto případě 50% pravděpodobnost úspěchu, ani tak se Marsellovi nedařilo.

Vtipná kotleta

V okamžiku, kdy se dostal Leoš do vedení 7:0 na políčka, připomínala jeho propojená pole tvar telecí kotlety. „Trochu to vypadá jako ten steak s kostí,“ souhlasil Leoš. „Ale to je možná tím, že mám hlad,“ přiznal Zbořil. 

Když Marsell z hracího pole zvolil písmeno X, dostal otázku tak jednoduchou, že Leošovi začal cukat koutek do úsměvu. Měl totiž odpovědět, jak se jmenovala princezna ze seriálu Arabela, kterou hrála Dagmar Patrasová.

„To vííím,“ okamžitě vyhrkl Marsell. Nakonec ale odpověď v časovém limitu nestihl, a poté navíc přiznal, že si myslel, že šlo o Xenu. Když Bendig poté neuhodl ani nemoc, kterou trpěla Agatha Christie, tedy dysgrafie, připsal si Leoš Mareš velkolepé vítězství.

Bankomat Leošovi štěstí nepřinesl

„Dochází k tomu málokdy, ale máme tady takové poměrně jednobarevné hrací pole,“ shrnul Aleš Zbořil. Leoš Mareš tak jakožto absolutní vítěz postoupil k bankomatu, ve kterém se mu podařilo získat 1600 Kč.

Když se ho moderátor zeptal, jak s výhrou naloží, svou odpovědí mnohé dojal. „Tak vždycky je možnost udělat radost dalším lidem,“ řekl Mareš s tím, že symbolickou výhru věnuje na projekt Dům pro Julii, který sám dlouhodobě podporuje. 

Kritika na sebe nenechala dlouho čekat

Televizní diváci si po zveřejnění tohoto dílu nebrali servítky. Kritika se pochopitelně snášela na Marsella Bendiga a jeho NEvědomosti. „Takhle to dopadá, když se studuje základka dálkově,“ zhodnotil uživatel Vyzdimdira jeho vzdělání.

„Jako demencí tady někdo trpí, ale rozhodně ne Agatha Christie,“ napsal Cormic. „Já si myslím, že by měli Bendici problém i v dětském AZ-kvízu,“ myslí si komentující Kamil.

Někteří ale Marsella i obhajovali. „Nevím, přijde mi, že mu dáváte zbytečně velkou sodu. Každý má nějaké svoje přednosti,“ odhalil Jan svůj názor.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, youtube.com, art.ceskatelevize.cz