Na mokrém vysvědčení měla jako malá delfína, už tenkrát patřila k těm lepším. A přestože se v průběhu dospívání věnovala i rock’n’rollu, atletice nebo třeba florbalu, k plavání ji to táhlo nejvíc. „Měla jsem tam nejlepší partu lidí a na tréninky jsem se vyloženě těšila,“ vzpomíná na své plavecké začátky mistryně Evropy z roku 2021 na trati 200 m volným způsobem, která se letos v srpnu pokusí titul z minulého roku obhájit. Momentálně proto intenzivně trénuje. V bazénu tráví čtyři i více hodin denně. „Nejraději trénuju venku, sluníčko dodává úplně jinou energii a člověk se i hezky opálí,“ popisuje Bára.

To zimní trénink je pro sportovkyni větší výzvou. „Asi nebudu mezi profesionálními sportovci výjimka, když přiznám, že ne vždycky se mi chce. Nejhorší je to v zimě po ránu, když je ještě tma nebo když mám zrovna nějakou krizi. Navíc jsem poměrně hubená a ve vodě mi bývá zima. Musím se tam pořád hýbat,“ přiznává naše nejúspěšnější plavkyně. A co na ni tedy funguje? „Když si řeknu, že to k mému životu prostě patří. Ostatní taky musí vstávat do práce. A když ani to nezabírá, budí mě přítel, protože nechce donekonečna poslouchat můj budík,“ směje se.

Dovolená naši reprezentantku čeká nejdříve až v září. Jak ale prozradila, plaváním ji rozhodně nestráví. „Do bazénu obvykle skoro vůbec nelezu. Vlastně ani v moři moc neplavu, tam se zase bojím žraloků a podobně,“ popisuje Seemanová s tím, že přestože je voda její živel, o dovolené si od ní dává pauzu. Ideální volno je tak podle Báry s nohama nahoře a se spoustou dobrého jídla, na kterém si mladá plavkyně ujíždí.

Kdo je Barbora Seemanová (22)

  • Kraulařská specialistka a velký talent českého plavání.
  • Má dvě zlata z olympijských her mládeže či medaile z evropských juniorských šampionátů.
  • Na Evropských hrách 2015 v Baku i o rok později na OH v Riu byla nejmladší členkou výpravy.
  • V květnu 2021 se díky triumfu na dvoustovce stala teprve třetí českou mistryní Evropy v dlouhém bazénu.
  • O pár měsíců později na OH v Tokiu si na oblíbené trati doplavala pro šesté místo.

Zdroj: olympijskytym.cz