Značka Pantone bere svůj úkol vážně. Celý rok jezdí křížem krážem po světě a sbírá informace. Letos nám radí obklopit se odstínem 13-1023 Peach Fuzz, v překladu broskvové chmýří. Při prvním pohledu zahřeje, je elegantní, přirozeně krásná, lehká. Na rozdíl od loňské ohromující karmínové barvy Viva Magenta vklouzne do našeho života jemně. Bude si rozumět se spoustou stávajících věcí, které už máme, a také má velkou naději, že si ji oblíbíme natolik, že s námi zůstane i další roky.

Zdroj: Youtube

V hlavní roli smyslnost a představivost

  • Když barvou Peach Fuzz vymalujete, vznikne pocit útulného hnízdečka. Vypadá dobře i na tapetách, buď samostatně, nebo ve vzoru.
  • Krásně zralou „chlupatou“ broskev máte chuť utrhnout a pomazlit se s ní. Stejně působí barva na doplňcích, například na plyšových přehozech, dekách nebo polštářcích se sametovými či chlupatými povlaky.
  • Barva roku má také nádech smyslnosti a povzbuzuje představivost. Sluší originálním doplňkům, například velké váze nebo lampě. A s radostí se stulíte i do broskvové pohovky nebo křesla.
  • Kreativně a nepřehlédnutelně působí barva oranžová vedle něžných i sytých odstínů modré. Pro odvážné je tu výzva ke kontrastu se zelenou nebo fialovou barvou.
  • Broskvová barva není sama o sobě příliš výrazná, ale vynikne, když ji v místnosti několikrát zopakujete. Pořiďte si více židlí nebo k jednomu křeslu ještě pár polštářků na gauč.

Kombinace s bílou, tmavým dřevem i kovem

Možná se může zdát, že broskvová se jen těžko kombinuje s jinými barvami. Ale ve skutečnosti se broskvová barva spolehlivě spojí v harmonii se zářivě bílou, studeně šedou a antracitovou. Mírný kontrast, který oživí prostor, vznikne pro změnu s tmavým dřevem, kovovými povrchy, kamenným materiálem a leštěným betonem.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články