Julia Roberts

Do diváckého povědomí se zapsala jako uhrančivá zrzka z filmu Pretty Woman. Od té doby však na svých vlasech vystřídala množství nejrůznějších odstínů, dokonce i tmavě hnědou, až nakonec zakotvila u melírované světlé blond, která krásce s nenapodobitelným úsměvem sluší snad ze všeho nejvíc. Co myslíte?

Anna Kameníková

Přestože je dcera herečky a moderátorky Jitky Asterové stejně jako hollywoodská star Julia Roberts původně rozkošně ryšavá, i ona jednoho času našla zalíbení v blonďatém vzezření. I když zpočátku to vlastně vůbec nebyl její nápad. „Vzniklo to díky focení pro jeden módní časopis. Chtěli, abych byla blonďatá, že to asi vypadá světověji. Připadám si trochu jako mimozemšťan, ale líbí se mi to, tak jsem u toho prozatím zůstala,“ vysvětlila tenkrát pobaveně herečka, jejíž bohatá hříva okusila i černou barvu. Právě tu Anna musela nosit na hlavě po dobu natáčení filmu o Boženě Němcové, v němž hrála její představitelku. Avšak vzhledem k tomu, že se v tmavém odstínu necítila a ani její manžel nikdy nebyl fanouškem černých kadeří, rozhodla se své kudrliny shodit a nechala se ostříhat „na ježka“. Dnes se Anna Kameníková pyšní opět svým přirozeně nazrzlým hárem.

Emma Drobná

Když se v roce 2015 objevila na prvním castingu SuperStar, zdobily ji světle zrzavé vlasy. Po pár týdnech se mohla honosit nejen vítězstvím v celé soutěži, ale také sytější a výraznější barvou svého účesu. Fanoušci si Emmu jako křehkou okatou zrzku zkrátka zamilovali. K jejich překvapení však zpěvačka nedlouho po svém triumfu své kadeře zkrátila a obarvila na platinovou blond, která ji poté držela dlouhé roky. A Emma? Ta jen na svých sociálních sítích pobaveně vzkázala: „Proč? Protože můžu!“ A v letošním roce prošla opět razantní změnou vzhledu – do společnosti nakráčela jako bruneta. Prý se rozhodla svým vlasům na čas ulevit a vrátila se ke své původní barvě. Na jak dlouho, to se teprve uvidí.

Gabriela Soukalová

Biatlonistku jsme dlouhá léta znali jako blondýnku. Během randění s Petrem Koukalem ji ale napadlo zkusit něco nového a zvolila červený přeliv. „Když jsem byla mladší, tak jsem měla zrzavé odlesky a mám pihy, tak jsem si říkala, že to zkusím a uvidíme. Trošičku si sama na sebe zvykám a nepřipadá mi to špatné. Jsou ale i lidé, kterým se to nelíbí,“ svěřila se před lety sportovkyně, která se však zanedlouho vrátila k osvědčené blond. Dnes je z Gábiny moderátorka a z obrazovek se na nás usmívá opět jako liška ryšavá. Za nás to mamince osmiměsíční holčičky velmi sluší.

Taťána Kuchařová

Sny se mají plnit, proto si ten svůj před sedmi lety vyplnila i modelka Taťána Kuchařová, když si svoji blond hřívu nechala obarvit na ohnivou červenou. „Změna je život, a tak jsem se rozhodla splnit si svůj dávný sen,“ napsala tenkrát Kuchařová na sociální sítě ke své fotce současně s poděkováním koloristce Blance Haškové. Změn se Kuchařová rozhodně nebojí, a jak říká, ráda zkouší nové věci. Svojí fotografií si na Instagramu vysloužila stovky obdivných a pochvalných komentářů. Našli se však i tací, kteří novou barvu modelce zdrbli. Možná i proto jí radost z rusovlásky příliš dlouho nevydržela a vrátila se zpět k původní blond, která ji zdobí dodnes.

Christina Aguilera

Jestli je někdo opravdovým chameleonem, pak je to americká zpěvačka Christina Aguilera. Na začátku své kariéry se do fanouškovských srdcí zapsala jako nevinná blondýnka, aby později šokovala nejrůznějšími odstíny zrzavé a rudé. Jednu dobu dokonce nechyběla ani havraní černá. Christina však ví, že platinová blond k jejím modrým očím sedí nejlépe a už roky si barvu drží. Vlasové kreace předvádí extravagantními účesy.

Nicole Kidman

Mezi celoživotně nerozhodné krásky, které střídají blond a zrz, se řadí i australská star Nicole Kidman. V mládí se pyšnila tmavě ryšavými kudrlinami, ty však bývalka Toma Cruise postupem let narovnala a vyzkoušela hned několik rezavých přelivů. Na drahnou dobu zakotvila také u platinové blond. Dnes se herečka pyšní „něčím mezi“, tedy ani blond, ani zrz, a my musíme uznat, že tato volba hvězdě filmu Moulin Rouge vážně sekne!

Iva Pazderková

Už dávno není tou blbou blondýnou, která ji před lety proslavila ve Stand-Up Comedy. Iva Pazderková má ráda změny, a tak se nebojí střídat barvy vlasů i několikrát do roka. Například s modrými nebo růžovými vlasy se představila během účasti v zábavném pořadu Tvoje tvář má známý hlas, v soutěži bikini fitness na podzim minulého roku pak zazářila jako ohnivá rudovláska. Momentálně se vrátila ke kořenům, tedy k platinové blond. Důvodem je prý snadnější údržba.

Zdroj: Vlasta.cz