Jediné, co se dá začátku měsíce vytknout, jsou teploty. Ne nadarmo se říká "březen, za kamna vlezem", a ani letošní teploty kolem nuly nedělají výjimku. Chladné narozeniny slaví Ryby, zatímco Berani, kteří se narodili ve třetí třetině měsíce, si už užívají první hřejivé paprsky. Přestože jaro jako takové začíná až koncem března, často se stane, že nás zima ještě trochu pozlobí a první zelenou travičku pokryje sněhovým popraškem i v dubnu.

Zdroj: Youtube

Kde se vzalo slovo

Většina světa pojmenovala měsíc obdobou latinského označení Martius, které je zasvěceno římskému bohu války. Ochranu zemědělců měl jako vedlejšák. Angličané mají March, Italové Marzo, sousedé na Slovensku Marec. A my jsme odstartovali březen. Proč tomu tak je? Přiklonit se můžeme k jednomu z následujících vysvětlení. Buď se do názvu promítají břízy, které začínají rašit a jejich lístky se chlubí tou nejsvěžejší, mladistvou zelení, anebo se v názvu měsíce odráží březost zvířat. Vždyť na jaře se rodí tolik roztomilých mláďat!

Dary matky přírody

Vědecké testy potvrdily, že březnoví oslavenci, mají velký potenciál dosáhnout úspěchu. Mnohé najdete na ředitelských a top manažerských pozicích. A vidí to tak i hvězdy. Ryby uplatní sociální cítění, které je dovede na vrchol, Berani si zase dokážou jít za svým a vrhají se do věcí po hlavě.

Lékařské průzkumy navíc odhalily, že lidé narození v březnu mají i fyzické výhody, například méně trpí krátkozrakostí. Také si často vybudují kvalitní imunitu, protože v březnu se probouzí nejen příroda, ale také roztoči. Zvykání odmala se hodí i v pozdějším věku. Otázkou však zůstává, proč jsou Ryby a Berani sovy, tedy proč rádi ponocují a neradi vstávají. Na to vědci nepřišli.

Trocha magie

Jestli máte v občance březnové datum narození, obklopujte se žlutou barvou. Skvělým dárkem pro oslavence bude kytice žlutých tulipánů nebo narcisek. Důležitý je počet, raději připlaťte za větší kytici, protože tím přivoláte hojnost. Z květináčových rostlinek zabodujete se žlutými prvosenkami, na zahrádku vysaďte petrklíče. K březnovým lidem se hodí kámen akvamarín, jelikož zvedá náladu blankytem jarní oblohy.

Březnoví oslavenci z řad celebrit

Ze svého data narození dokázali vytěžit maximum například fyzik a držitel Nobelovy ceny Albert Einstein, anebo spisovatel a malíř Josef Čapek, bratr spisovatele Karla Čapka. Z nynějších oslavenců můžeme jmenovat filmového agenta 007 Daniela Craiga či rockovou hvězdu Jona Bon Jovi. Svíčky na dortu sfoukne také herec Kurt Russell po boku hvězdné manželky Goldie Hawn i vyženěné dcery Kate Hudson a prima party určitě uspořádá Keira Kneightly, kterou proslavila série filmů o Pirátech z Karibiku. Další oslavence odhalte v galerii.

Zdroj: vlasta.cz goodhousekeeping.com/life/parenting/g30534140/march-baby-facts/

Související články