1. Zaměřte se na textilie

Pokud se necítíte v domácím prostředí útulně a byt na vás působí příliš stroze a bez života, přidejte na teplých odstínech. A naopak – jestliže už vás letité a „těžké“ tóny omrzely, vzdušnost prostoru dodáte pomocí jarních pastelových barev. Nemluvíme tu hned o malování stěn, nejlepší je stejně bílá nebo krémová výmalba. K ní totiž můžete obměňovat doplňky, textilie i nábytek

Zkuste třeba vyměnit závěsy, potahy dekoračních polštářků nebo podsedáků, klidně i křesla nebo pohovky. „Potahy na křesla či dvojkřesla jsou naprostým hitem, protože je to perfektní způsob, jak za pár korun zcela proměnit vzhled celého pokoje. Navíc je to praktické. Odteď nemusíte složitě čistit celou pohovku, stačí jen potah svléknout a jednoduše vyprat,“ říká Polina Polkovniková ze společnosti, která se zabývá prodejem doplňků a dekorací do interiéru.

Zdroj: Youtube

Vizuální teplo do interiéru přinesou běhouny, které jsou navíc aktuálně jedním z největších trendů v bydlení. Výhodou malých koberečků je to, že opticky rozdělí prostor. Perfektně tak můžete definovat, kde končí kuchyně a začíná obývák a podobně. Dnes se navíc dávají do všech pokojů včetně koupelny.

2. Použijte přírodní prvky

Jaro je tady a s ním i první rozkvetlé větvičky a jarní květiny. Pořiďte si novou vázu a v ní často měňte řezané květiny, zelené větve, traviny a luční kvítí. Místnost se okamžitě rozzáří a bude působit přívětivěji. Máte-li doma pokojovky, přesaďte je do nových květináčů a třeba i nakombinujte ve větších plochých mísách, vznikne tak zajímavé aranžmá.

Květiny si ovšem můžete dopřát i v rámci potisků, ať už třeba jako tapetu části stěny, nebo opět na potazích, závěsech, prostíráních nebo plakátech. „Květiny působí uklidňujícím dojmem, což je také důvod, proč je fajn zvážit v interiéru květinové a přírodní vzory," radí Polina Polkovniková.

Jestliže se na pěstování pokojových rostlin necítíte, pořiďte si sukulenty. Pouštní rostliny na první pohled zaujmou svým neobvyklým vzhledem. Mají tuhé listy, které vypadají jako z vosku a jejich nespornou výhodou je, že vydrží dlouhé období bez příjmu vody.

3. Provoňte a osvětlete celý byt

Útulný interiér dotváří i vůně. A také příjemné nevtíravé světlo. Obě tyto veličiny se snoubí ve vonných svíčkách, svítících difuzérech a aromalampách. Vonné svíčky navíc nestojí majlant a jsou i pěkně vybarvené, takže mohou posloužit jako ideální dekorace s bonusem. Vyberte si z nespočtu aromat, která jsou vašim čichovým buňkám nejpříjemnější.

Pro útulnou atmosféru by byl ideální otevřený oheň v krbu, ale to už nějakou tu investici obnáší. Dají se ovšem zakoupit i zmenšeniny krbových kamínek nebo lampy, které oheň napodobují. Není nic příjemnějšího, než si chvilku posedět u plápolajících plamínků.

Zdroj: vlasta.cz astratex.cz 14 Ways to Make Your Home Cozy and Inviting - Inlanta Mortgage

Související články