Adopce se vnímá jako předěl – noví rodiče, nové jméno, nový život. Stále více se ale dnes mluví o tom, jak důležité je znát ty, jimž jsme se narodili, poznat své kořeny. Adoptované děti chtějí na vlastní oči vidět, komu se podobají, a také zjistit, co se tehdy stalo. Touhu vědět, kdo jsou moji biologičtí rodiče, bychom my, kteří svoje biologické rodiče známe, neměli ignorovat. Setkání s rodiči není jen nějaká maličkost, která doplní informace o vašem životě. „Je to absolutní základ, vědět, komu jsem se narodil. Ostatně jsou na to i výzkumy a odborné publikace, například knížka od Nancy Verrier s názvem Primární zranění (The Primal Wound),“ vysvětluje v Tématu Petra Pávková, žena, která vychovala adoptivní dceru a která dnes pomáhá zprostředkovat tato důležitá setkání dalším rodičům a jejich dětem.

Chantal má štěstí na přátele

Herečka, spisovatelka, malířka i zpěvačka, k tomu předsedkyně Nadace Archa Chantal přišla do Česka za láskou a Češi si ji zamilovali. Do telefonu říkala autorce rozhovoru zlatíčko a na úvod jí ve svém francouzsky laděném bytě v centru Prahy nalila sklenku moravského bílého. Je plná energie a život žije. Z rozhovoru s Chantal Poullain odchází každá návštěva s úsměvem. Kateřina Osičková se jí samozřejmě ptala i na to, co zajímá skoro každou zvědavou ženu. Jak se po letech dívá na rozchod s důležitým mužem svého života? „… Bolek je člověk, kterého budu vždy milovat. I když doufám, že budu mít i jinou lásku. Nelituju ničeho a především je tu Vladimír, náš největší dar.“

Akčnější než na kriminálce!

Tomáš Blecher pracoval dvacet let u policie. Pronásledoval podvodníky, drogové dealery i násilníky. Před pěti lety se z detektiva stal sociálním pracovníkem v neziskové organizaci ŽIVOT90, která pomáhá osamělým seniorům. Jeho nová profese občas připomíná i jeho detektivní časy. Pomáhal jim už nejen s docela banální situací, jako je vypadlá šňůra ze zásuvky, ale i s opilým příbuzným, když seniorku ohrožoval pistolí. „O seniorech se píše hlavně v souvislosti s důchody, a o sociálních pracovnících? Skoro vůbec, což je opravdu škoda. Všichni víme, že populace stárne, a je potřeba, aby se o naší profesi vědělo, jak je důležitá. Jenže téma stáří a stárnutí není zrovna něco, co by v naší společnosti rezonovalo.“

Manuál čistoty

Ačkoliv by se zdálo, že je v takovém článku řeč o úklidu, což v tomto čase napadne leckoho, tentokrát jsme pro vás připravili text o základních pravidlech čištění pleti. Žádné tipy na nákup, naučíme vás dělat zázraky z toho, co máte doma, nebo co dělat, když doma nemáte nic.

Může se žena a muž přátelit?

Proč je pro někoho tak těžké připustit, že mezi mužem a ženou může existovat kamarádský vztah bez závazků, romantických citů a intimních hrátek? Pro mnohé je odpověď jasná. Prostě to nejde. Vždycky tam bude maličké „něco“, co může ručičky vah naklonit na druhou stranu. Nebo ne?

Zdroj: Youtube

Cukroví podle superstar světa cukrářů

Mirka van Gils Slavíková je pro většinu lidí uznávanou autoritou. Letos si připravila pro své fanoušky dárek. Sepsala kuchařku vánočních receptů na cukroví a jsou v ní snad úplně všechny, o kterých jste kdy slyšeli nebo na které vzpomínáte od dětství. 10 jejích receptů najdete ve Vlastě.

A co ještě?

Samozřejmě jsme toho pro vás připravili mnohem víc. Třeba rozhovor s nejvyšší autoritou České obce sokolské. Málokdo ví, že tuhle organizaci vede žena – Hana Moučková! Na Ostravsku jsme objevili papírovou královnu. Lucie Bielaková umí vyrobit z papíru květiny k nerozeznání od pravých. Její práce nám vyrazila dech!
A k tomu spousta dalších nápadů a příběhů, které pobaví, pohladí a vylepší život.

Zdroj: vlasta.cz

Související články