Nesnášíte ho. Už jen z pomyšlení na to, že jej musíte vidět, se vám svírá žaludek. Nechcete s ním už nikdy mluvit. Vždyť o tom snad rozvod je, ne? Rozejít se a nikdy se nevidět.

Jenže to neplatí, když máte děti. Ale jak uzavřít příměří, když i jen pohled na něj bolí? Přitom na začátku si všichni zúčastnění říkají: Hlavně aby to nebylo traumatické pro děti.

Je to rada, kterou mu dají jeho rodiče, kamarádi, sousedé. I jakýkoliv kolemjdoucí, když se ho zeptá. A on to samozřejmě ví. Mnohdy si pamatuje i hrozný rozvod svých rodičů nebo třeba dobu, kdy přesně tuhle větu říkal své kamarádce či kamarádovi, když procházeli manželskou krizí oni.

Jenže i rodiče jsou lidé. I oni mají své emoce a jedna věc je vědět a druhá dokázat. Jak složité to může být, dokazují tři příběhy, které přinášíme jako součást textu. Na nich je absurdita rozvodových půtek velmi zřetelná.

V dobrém i ve zlém

Bývalá televizní hlasatelka, moderátorka, divadelní manažerka, matka tří synů a babička. Svého času patřila Hana Heřmánková k nejoblíbenějším tvářím televize, tak jsme se pídili po tom, jak se má a co dělá dnes.

A na co jsme přišli? Že je milující, vařící a pečící babičkou, která se pustila do studia politologie.

Zdroj: Youtube

Kardiolog o kardiostimulátorech

Každý den zemře v Česku na nemoci spojené se srdcem a cévami 123 lidí. Že to tak nemusí být, ukazuje příklad většiny zemí Evropy. Kardiolog Miloš Táborský by to velice rád změnil.

„Situace se v posledních deseti letech nezlepšuje, naopak se mírně zhoršuje. Myslím, že nám chybí obecné povědomí o prevenci a svého zdraví si moc nevážíme. Ke zdravému životnímu stylu nevedeme ani děti. Například v Německu, Itálii a dalších zemích se většina obyvatel sama snaží dobře a kvalitně žít, aby mohli dlouhodobě fungovat a pracovat. U nás stále z dob socialismu přežívá takový ten nezdravý pohled, že je všechno zdarma a stát za nás všechno zařídí. I to zdraví,“ tvrdí kardiolog, přednosta I. interní kardiologické kliniky FN Olomouc a Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, který byl donedávna také předsedou České kardiologické společnosti.

Jarní pusy

Tentokrát nejde o lásku, ale o krásu. Předběhněte vlaštovky a zaleťte si pro něco nového na líčení rtů, ať jste připravené na jarní sezonu. Trendy jsou zábavné a nechte se jimi zlákat, ale především vám musí líčení přinášet pocit pohody.

Pokud máte sušší rty, podlehněte paletě hydratačních rtěnek. Pečující jádro obklopené pigmentovým kabátkem míchá v přesném poměru dlouhodobou hydrataci a sytou barvu. A máme pro vás i kurz konturování.

Seznamte se: Sofie Priessnitzová

Pro historiky téměř neviditelná, pro svého manžela zcela nepostradatelná. Sofie Priessnitzová se v roce 1828 stala ženou proslulého vodoléčitele Vincenze Priessnitze.

Na rozvoji jeho lázní v Jeseníku měla zásadní podíl a její nasazení je vnímáno dokonce jako „oběť lidstvu“. Během devatenácti let Sofie desetkrát porodila, dospělosti se dožilo pouze šest dcer a nejmladší syn, kterého přivedla na svět až ve svých třiačtyřiceti.

Jak při svém vytížení v lázních zvládala roli matky, se v dobových dokumentech nedočteme. Lze ale tušit, že na výchovu dětí jí mnoho času nezbývalo.

Všechny děti proto vychovávala chůva Rosalie, zkušená žena původem ze Švýcarska, a to v domě v Javorníku, kam je rodiče přesunuli. Sice je navštěvovali, ale děti se domů na Gräfenberk vracely jen o svátcích nebo při slavnostních příležitostech.

Zdroj: Youtube

Nemám pocit, že by mi něco uteklo, říká Lenka Graf

O dobročinnosti jako přirozenosti mluví v rozhovoru pro Vlastu umělkyně, zpěvačka a filantropka Lenka Graf. Nedávno vydala nový singl a v rozhovoru vzpomíná na na zatím největší zážitek své hudební kariéry: Adventní koncert v Drážďanech.

Sladké Velikonoce

Už se také těšíte a vymýšlíte, jak letos udělat ty nejlepší Velikonoce? Co takhle beránek podle Vlasty nebo teď tolik oblíbený mechový dort? Anebo vyzkoušíte rozjásaně jarně barevné domácí punčové řezy? To je výzva, kterou vás provedeme krok za krokem.

Ve Vlastě najdete ale čtení mnohem víc, tak uhánějte do obchodu, kde na vás čeká! Nové číslo od 13. března 2024 v prodeji.

Zdroj: Vlasta.cz

Související články