Letos je to šedesát let, co se zrodila hvězda jménem Helena. Dívka z východočeských Slatiňan vyhrála v roce 1964 soutěž Hledáme nové talenty, hned o rok později se stala zlatou slavicí.

Helena Vondráčková z hvězdného nebe dodnes nesestoupila. A s manželem vloni oslavila porcelánovou svatbu! Kdy poznala, že je Martin Michal „mužem do nepohody“, kterého si chce vzít?

„Neměla jsem ani moc času to promýšlet. On má totiž jednu úžasnou vlastnost, a to, že je rychlejší než blesk. Ve všem. Já bych tenkrát klidně ještě nějakou dobu počkala, nebyla jsem vyloženě vdavkůchtivá, ale cítila jsem, že to myslí upřímně a vážně. Od samého počátku jsem k němu cítila ty nejsilnější sympatie, shodli jsme se v názorech, měli jsme stejné zájmy, a to vše dohromady mi napovídalo: Holka, neboj se ničeho nic, bude dobře! A ono je!“

Dívej se na to pozitivně

V dnešní době je moderní být stále veselý, pozitivní a cool. Necítíte se tak a pohodu jen předstíráte, ať sobě, či okolí? Pak na vás platí termín toxická pozitivita. Znamená to, že povrchově prožíváte optimismus, který není opravdový.

Odmalička jsme vedeni k tomu, být pozitivní. Neplakat, nemračit se, nestranit se ostatních. Jsme obklopeni rozvojovými citáty. My prostě VÍME, že když něco nejde, stačí se jen víc snažit.

Když selžeme, musíme na toho pomyslného koně nasednout znovu. Víme, že když si budeme dokola opakovat pozitivní mantru, tak se naplní. Víme, že nás pak nemůže nic zastavit, protože se staneme tím, co si představujeme. A jedině tak budeme šťastní. A pak jsme zdrceni, že se pocit štěstí nedostavuje.

Tanec mezi plotnou a módou

Doma má ateliér hned vedle kuchyně. Světově uznávaného a oceňovaného návrháře Pavla Berkyho znáte z televizní soutěže MasterChef Česko. Jeho vlastní pořad a sociální sítě sledují statisíce lidí. Na co sáhne, to mu jde, přesto zůstává pokorný. K řemeslu i životu.

„Pořád módu miluju, navíc teď přichází vlna, kdy mě navrhování začíná zase strhávat. A vlastně mě moc baví mezi ním a vařením přeskakovat. Ale k vaší otázce: v roce 2015 jsme se přestěhovali na tři roky do Londýna, kde jsem byl módou úplně nadšený. Inspiraci jsem tam viděl doslova na každém rohu, na každém člověku, což byl velký rozdíl oproti životu v Praze, kde mi to přišlo smutné. Nejen v módě, ale i designu celkově. Po návratu jsem zjistil, že se to nijak zásadně nezměnilo. Asi jsem z toho spadl do nějaké depky – potřeboval jsem pauzu, zvolnit a začít se věnovat něčemu jinému, co taky miluju. Proto jsem se vydal na kulinářskou cestu.“

Zdroj: Youtube

Holka, co všechno přežije

Lucie Macháčková, známá stand-up komička a autorka humorných knih (její poslední má nominaci na Magnesii Literu), je sice drobná plavovláska, ale všechna klišé o blondýnách bourá.

Ostatně sama o žánru stand-up říká, že je to jediná psychická porucha, kterou se můžete živit. Jako hlavní zdroj témat scének vybrala ta, která lidé řeší nejčastěji. Lásku, vztahy a neúspěchy v randění.

Stala se z ní v tomto oboru absolutní specialistka s obrovskou zásobou na vlastní srdce prožitých i sdílených historek. Pořád si umí udělat legraci ze všeho. I z toho, co se lásky na první pohled netýká. Ze zlomeného vazu, který jí přivodila autonehoda, nebo trablů přezaměstnané singl matky.

A co dalšího ve Vlastě bude? Profil světové fotografky Ruth Orkin. Trendy v líčení pro letošní jaro a léto. Recepty s májovou brynzou i cestovatelské tipy, co všechno můžete objevit malém českém New Yorku, tedy v Kersku!

Zdroj: vlasta.cz

Související články