Lenka Krobotová přes dvacet let působí v Dejvickém divadle, to se o ní tak nějak dobře ví. Taky hraje ve spoustě skvělých filmů, je mámou dvou kluků, a taky čerstvou – letní – novomanželkou. Co ji přimělo znovu se vdát a pomyslně vstoupit znovu do stejné řeky manželství?

„Nikdy nevstoupíš do stejné řeky… A o tom to je – v mém životě se prostě objevil někdo, kdo má věci srovnané, rozumí mně i mým dětem, nenudím se s ním a máme stejný smysl pro humor a je mi láskyplnou oporou. Neměla jsem moc nad čím přemýšlet, bylo to jasné. Ale je pravda, že s druhým sňatkem jsem nepočítala. Měla jsem to v sobě tak nějak uzavřené, a dokud se neobjevil ten správný muž, neměla jsem opravdu potřebu se znova vdávat,“ říká Lenka Krobotová v rozhovoru.

Ve Vlastě taky představíme skvělou, leč méně viditelnou Lenku Jaborskou, která už deset let tvoří rodinné koncerty Janáčkovy filharmonie Ostrava. To jsou akce, kde hravě a vtipně přibližují vážnou hudbu dětem i jejich rodičům. Sama má děti čtyři a rodinu a práci umí dost originálně propojovat.

Kráska s havraními vlasy, která uhranula jako puberťačka před maturitou nejednomu posluchači, už nezazpívá. Hity Yvonne Přenosilové nás ale budou provázet dál. Na zpěvačku, které hvězdnou kariéru utnul příchod spřátelených vojsk, vzpomíná Blanka Kovaříková a pokusí se najít vysvětlení, proč holka z Troje a baronka z Mnichova, což byly dvě role krásné černooké Yvonne, až do konce života přesně nevěděla, kde je její domov.

Proč ženy berou méně? Proč jsou na tom Bulharky lépe než my? Proč je něco jiného plat a mzda? Mzdová nerovnost je už řadu let tématem některých političek, feministek a novinářek, jenže pořád se to nelepší. Největší rozdíly jsou přitom tam, kde byste to asi nečekali. Na nejlépe placených pozicích. Ředitelky berou méně než ředitelé a ajťačky méně než ajťáci.

Podzim přivítá Vlasta lehkým průvanem v šatníku. Jestliže se právě chystáte některé letní věci uložit do horních pater skříně, možná vás této povinnosti ušetříme. Je pár kousků letní garderoby, které byste uklízet nemuseli. Jak nosit na podzim světlou plisovanou sukni, jak společenský kalhotový set a jak kostičkované kalhoty, pro čtenářky vymyslela Jitka Musilová.

Lucie Fendrychová poradí, jak se postarat o bílé tenisky a tu zapeklitou podrážku, která tak rychle podléhá šedi.

V rubrice vaření a pečení se vrátíme do teplých krajin. Ve vzpomínkách na dovolenou jsme se vybavili nejlepšími recepty.

V retro rubrice, která připomíná, co jsme ve Vlastě psali před 20, 30, 40, 50, 60 lety, připomeneme Valentinu Těreškovovou i Zoru Jandovou i vzpomínku paní Olgy Menšíkové na jejího muže.

Zdroj: vlasta.cz

Související články