V novém filmu Matka v trapu řídí Lenka Vlasáková taxík a napravuje zamotané vztahy, v seriálu Zalez do spacáku provozuje s manželem kemp a testuje nápadníka své dcery. A k tomu hraje v několika divadlech.

V soukromí ji zcela naplňuje početná rodina, milovaná zahrada i sny, které se jí daří realizovat. S manželem si třeba nedávno dopřála třísetkilometrové putování do Santiaga de Compostela.

„Byl to dárek k mým padesátinám, o kterém jsem dlouho snila. A Jenda mi nabídnul, že půjde se mnou, a navíc všechno zařídí. Děti byly taky pro a souhlasily, že se o sebe navzájem postarají… Vyrazili jsme z portugalského Porta a šlapali nějakých dvanáct třináct dní. V průměru přes dvacet kilometrů denně.“ Tipnete si, kolik kilogramů nesla celou dobu na zádech?

Zdroj: Youtube

Detektor pravdy

Je to pravda odvěká, že šaty dělaj člověka, nebo se nejen pánové Ježek, Voskovec a Werich ve slavné písni pletou? Co si oblékáme a jací jsme, spolu každopádně úzce souvisí. Jak, tím se zabývá psychologie odívání – nesmírně široký obor, kterému se u nás zatím moc odborníků nevěnuje.

Výjimkou je psycholožka a autorka ojedinělého výzkumu Jana Horáková. A je-li pravda, že šaty toho o člověku prozradí moc, jsme se zeptali různých žen. Těšit se můžete na odpovědi např. Pavlíny Němcové, Lady Vyvialové a Elizavety Maximové.

Nejznámější cukrář v republice

Před pěti lety dělal Libor Budínský jako první v republice velký rozhovor s cukrářem Josefem Maršálkem. Skoro nikdo ho tehdy neznal. Dnes je nejznámějším a nejoblíbenějším cukrářem u nás. V rozhovoru prozradil, jak se v téhle roli cítí a co mu jeho hvězdná kariéra dala či vzala.

Ovšem zajímalo nás hlavně to, jaké je jeho nejoblíbenější těsto! „Všeobecně miluju kynuté těsto a práci s ním, věnoval jsem mu svou poslední knihu s prozaickým názvem Kynuté. Mám rád čokoládu, dokáže mít tisíc a jednu podobu, od horkého nápoje přes suflé po svatební dort či bonbony. Snad neexistuje flexibilnější ingredience než čokoláda, která se vyrábí z plodů stálezeleného stromu kakaovníku, takže je to vlastně ovoce. Mám rád mléčné produkty, tvaroh je například superpotravina. A také hodně experimentuju s jinými druhy mouky než s klasickou pšeničnou.“

Odhalili jsme za vás

Kosmetická specialistka na krásu z redakce Vlasty, Lucie Fendrychová, ležela několik dní v hlubinách internetu a pátrala a lovila. Z fotografií hvězd pak vyčetla kouzla, kterými si slavné krásky pomáhají, aby vypadaly jako superhvězdy. Výsledky její detektivní práce si přečtete v časopise.

Ššš… Neohlížej se!

Helena Blehárová má hlas, který v rádiu ihned poznáte. Její hit Ššš připomněl Filip Renč ve filmu Rebelové, i když ho pro filmový muzikál nechal přezpívat Zuzanou Norisovou. Helena Blehárová je velmi oblíbená zpěvačka jazzové a populární hudby. Nepatří k těm, které vzpomínají, raději žije současností, takže ve výborné kondici oslavila neuvěřitelných osmdesát let. Stále ji zajímá mnoho věcí a baví ji třeba aplikace Instagram.

Zdroj: Youtube

… a ještě pro vás máme

V nové Vlastě se můžete těšit ještě na rozhovor s Renátou Sedláčkovou, která se svým mužem spravuje největší sbírku nočníků, vezmeme vás na výlet do Malých Karpat, poradíme, jak využít vodu ze sušičky užitečně a udržitelně, a o recepty ze své nejnovější kuchařky Čekání na jaro se s námi podělila Jana Florentýna Zatloukalová.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články