Láska jako z filmu

Jedni je milují a vyhledávají, druzí obracejí oči v sloup, jakmile se na obrazce rozzáří úsměv Julie Roberts. Jak nás a naše vztahy ovlivňují romantické filmyseriály? A co je na romantických dílech tak přitažlivého, když víme, že s realitou nemají nic moc společného?

Markéta Děrgelová: Chci se věnovat věcem, které mě naplňují

„Poslední kus, který jsem na Vinohradech nazkoušela, je Srpen v zemi indiánů. A to je zkrátka absolutní bomba. Skvost současné dramatiky, text, který získal Pulitzerovu cenu. Je to opravdu radost, se s něčím takovým potkat. Navíc si velmi užívám, jak skvěle to všichni hrají, v čele s Andreu Elsnerovou a Reginou Rázlovou,“ říká o svém loučení s Divadlem na Vinohradech Markéta Děrgelová.

V rozhovoru otevřeně hovoří i o začátcích vztahu s manželem Patrikem Děrgelem, o výchově dětí a profesních plánech.

Vzpomínka na Vlastimila Harapese

Do Zlaté kapličky nastoupil Vlastimil Harapes 1. července 1966 a zůstal neuvěřitelných 42 let! Brzy dostával velké role a vkládal do nich všechny své přednosti: ztepilou postavu, krásnou tvář, obrovské nasazení, dokonalé pohyby a k tomu i herecký projev, k němuž ho vedl režisér Petr Weigl, píše ve vzpomínce na slavného tanečníka Vlastimila Harapese spisovatelka Blanka Kovaříková. A vrací se i k jeho soukromému životu, láskám, vztahům, rodině…

Ženy, nestyďte se!

Zažívá jej zhruba polovina žen, ale přesto se o něm stále stydíme mluvit. Únik moči.
Asi vás zaujme rozhovor s urogynekologem a primářem gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Sokolov Vladimírem Velickým, který nabádá všechny ženy, aby se nestyděly za problémy s inkontinencí a řešily je včas.

Příprava na život

Stále více mladých lidí navštěvuje psychologické poradny dříve, než se rozhodnou pro dlouhodobý vztah, manželství, rodičovství, chtějí potenciální problémy řešit, ještě než nastanou: preventivně. Je to zbytečné? Vůbec ne. Páry se učí efektivně komunikovat, vyjadřovat své potřeby a emoce, zvládat konflikty zdravým způsobem a posilovat vzájemnou důvěru.

Grilovací sezona

Letní počasí nás letos překvapilo brzy. Grily frčí na plný plyn už řadu týdnů a možná byste rádi vyzkoušeli nové recepty. Inspirujte se a hoďte to na rošt trochu jinak. Vietnamská křidýlka, bazalkové krevety, vepřové satay, grilovaný losos a další lahůdky, kterým neodoláte.

Zdroj: vlasta.cz

Související články