Rozhovor s Miluškou Bittnerovou

Miluše Bittnerová je úspěšná herečka, ale taky vtipná moderátorka. Pracovní vytížení kombinuje s tancem kolem své čtyřleté dcery, které se dočkala, když už ani nepočítala s tím, že bude matkou. "Dělala jsem si, co jsem chtěla. V rámci mého osudu a charakteru byl tenhle postup asi nutný," říká a dodává: "Vůbec jsem neplánovala děti. V té době to bylo těžké říct, tak jsem o tom nemluvila. Ale já vlastně dítě nechtěla. Potom ho zase nechtěl můj bývalý manžel, a pak jsme se po dvaceti letech rozešli. Tak jsem si říkala, aha, tak to už asi to dítě mít nebudu."

Násilná smrt či útok kyselinou

Každý rok u nás zemře přibližně dvacet žen násilnou smrtí. Vrahem je manžel nebo partner, nebo ex. Čin spáchá vědomě a chladnokrevně a nejčastěji proto, že se s ním jako partnerka- oběť rozešla. Většině by se dalo zabránit, kdyby tady byl lépe nastavený systém. "Násilník se opakovaně vykresluje jako někdo, kdo ztratil kontrolu. Bývá to přesně naopak," upozorňuje Branislava Marvánová Vargová, která se v této problematice vyzná jako málokdo. Dokazuje to i příběh Martiny Izingové, která jako zázrakem přežila útok kyselinou. Její vyprávění zní jako scénář špatného thrilleru, byla to ale realita. A nejhorší na tom celém je, že se to nemuselo stát!

Hravý svět kosmetiky

Víte jak voní podzim? Magneticky! Alespoň to tvrdí naše specialistka na svět kosmetiky Lucie Fendrychová.

Jak se zbavit bolesti

S fyzioterapeutkou Draganou Žarković jsme si povídali o stěhování, které ji jako malou kvůli válce přivedlo až do České republiky. A taky o tom, jak rehabilitační cvičení dokáže zbavit bolesti i plen při inkontinenci a jak změnilo její práci, když ke klasické fyzioterapii přidala neurolingvistické programování.

Chyby za volantem

Na naše chyby, které děláme za volantem, se zaměřila redaktorka Lucie Rybová a vzala si k tomu na pomoc poručici Violetu Syřišťovou. Co spolu zažily, se dočtete v nové Vlastě, která na vás již čeká na stáncích.

Zdroj: vlasta.cz

Související články