Monika Zoubková měla být stejně jako její rodiče lékařkou, ale šla na herectví, v němž se jí daří. Navíc začala psát dětské příběhy a už vydává druhou knihu. "Začala jsem psát, když se to doma hroutilo. Když vznikala první knížka, připadala jsem si ztracená. Při druhé kulminoval rozvod. Byla jsem zahlcená všedními povinnostmi, které se ještě znásobí, když člověk zůstane na všechno sám. Zoufale mi chyběla harmonie, a tak jsem si ji zasadila do příběhu," řekla v rozhovoru.

Druhý rozhovor představuje nejznámějšího českého překladatele Shakespeara Martina Hilského v jiném světle. Že je čestným členem Řádu Britského impéria se o něm ví, ale k tomu má zajímavou rodinnou historii a moc hezky mluví o své ženě a rodině. "Věřím, že i mužský element je v rodině nesmírně důležitý. Někdo to má možná jiné, dnes třeba volí lidé raději svobodu a nezávislost, ale víte, já myslím, že manželství je hezká věc, když jste tady jeden pro druhého."

A protože prázdniny ještě nekončí a obliba venkovních kin je stále větší a nejenom u nás, zavedeme vás s Vlastou právě tam. Do letňáku! Věděli jste, že některé hollywoodské světové premié­ry se promítají ve venkovních kinech, někdy za účasti hereckých hvězd?

Populární rodinný film Příběh žraloka měl světovou premiéru na náměstí svatého Marka na filmovém festivalu v Benátkách v roce 2004, a byla to prý bomba. A představte si, že veřejné filmové projekce se provozují dokonce na sněhu ve Finsku či Kanadě. Možná odcházíte se zamrzlým nosem, ale zážitek na celý život. V hlavním tématu Vlasty se dozvíte vše, co jste potřebovali vědět o letních kinech u nás i v zahraničí. Proč tam chodíme, kdy a kde otevřeli první a kde na světě jsou nejzajímavější?

Máte občas dojem, že vás okolí vysává? Jak si nastavit hranice a nenechat se využívat a zavalovat cizími emocemi je jedno z dalších témat nového vydání časopisu Vlasta.

Tipy a triky do kuchyně i k zrcadlu

Co nutně potřebujete v létě mít ve skříni podle módní redaktorky Vlasty? Kaftan nebo kimono! Nebo oboje. Je to opravdu mimořádně funkční kousek, kterému propadla část redakce, včetně šéfredaktorky. Užijete je na pláži i ve městě, když nechcete v horkých dnech odhalovat, co má zůstat skryto.

Pleť volá SOS. Sluneční šok, teplotní skoky, klimatizace a vítr... Lucie Fendrychová poradí, jak ji zachránit!

Bez receptů to ani tentokrát nejde. Neskutečné dobroty se dají připravit z rajčat, které právě dozrávají na balkonech a zahradách. Skvělé jsou zapečené i doma sušené a naložené. S recepty z Vlasty objevíte nové rozměry jejich chutí!

Zdroj: vlasta.cz

Související články