Magda hned ráno zjistí, jak snadno se dá dostat do Irenina počítače. Je jí proto jasné, kdo přepsal tabulku a připravil jí perné chvilky na pedagogické radě. „Ty jseš tou Soňou snad posedlá,“ zareaguje Irena, když jí to Magda řekne. Nakonec se vše otočí proti ní, z čehož je Magda zoufalá.

Už neví, jak by Irenu přesvědčila

Magda v kabinetu přizná Otíkovi, co ráno udělala a jak na to Irena reagovala. „Chápeš, že tě za to klidně může vyhodit ze školy?“ reaguje Otík. Magda ale vše myslela v dobrém a je si jistá, že Soňa dlouhodobě dělá vše pro to, aby získala místo ředitelky.

„Teď si o mně Irena myslí, že sem bláznivá žárlivka, co jí leze do počítače,“ shrne Magda, co se odehrává v Irenině hlavě. Ta si totiž myslí, že Magda na Soňu žárlí, protože randí s Prokopem.

Irena si později Magdu pozve „na kobereček“. Magda se okamžitě omluví a uzná svou chybu. „Já ale nechci, abys byla další Sonina oběť. Když se rozhodne, že někoho sesadí, tak nepřestane dokud, to nedokáže,“ neodpustí si. Irena jí poradí, aby se nad sebou zamyslela a zhodnotila, jestli by nebylo nejlepší, kdyby změnila prostředí. 

Špatně zabezpečený počítač

I když si je Irena jistá, že se Magda plete, stejně jí celá situace vrtá hlavou. Zeptá se tedy Prokopa, jestli není možné, že by měla špatně zabezpečený počítač. Když mu vysvětlí, že si hesla nemění a ukládá je na jedno místo, Prokop jí jasně řekne, že ho má zabezpečený špatně.

Irena stále nechápe, jak se v tabulce mohla přehodit jména. Prokop si myslí, že šlo o nějaký vtípek od jednoho ze studentů. „Ireno, změň si hesla, ať se ti příště nestane něco horšího,“ doporučí jí Prokop. 

Irena má nasazené růžové brýle

Soňa má Irenu omotanou kolem prstu. Když přinese dokument se shrnutím pedagogické rady, dostane pochvalu. Irena se následně zeptá Prokopa a Soni, jestli jim připadá Magda psychicky v pořádku.

„Přijde mi ustaraná, rozhozená,“ popíše Soňa. Irena oběma také řekne, že podle ní není Magda připravená být konfrontovaná s jejich vztahem. „Na tom by mohlo něco být,“ přitakává Soňa. Prokop ale cítí, že je vše pořádku a je to dávno uzavřená kapitola.

Soňa nasadí Prokopovi brouka do hlavy

Další Soniny manipulace pokračují večer, když se s Prokopem sejdou v jejím bytě. Oba probírají Magdu a její psychické rozpoložení. „Chová se dost nervózně. Před tebou se asi drží,“ říká mu Soňa. „Hmm, možná jo,“ začne to Prokopovi šrotovat v hlavě.

Nedá mu to, a když odchází od Soni, u Magdy se zastaví. Zeptá se jí, jestli je v pohodě, a dělá si starosti. Magda mu dá najevo, že je v pořádku, obavy okolo Soni a Ireny ale neprobírají. 

Krizová situace

Vendula v bistru vynadá Máriovi, že nezvládá svou práci. Neustále telefonuje a poté zapomene dát správně sestavit toast pro zákazníka. Když se ale dozví, že má její dcera Eliška zdravotní problémy, je ještě ráda, že ho v bistru má.

Sama odjede za dcerou a na Mária padne obsluha a vše okolo. Když se o všem dozví Lumír, tak vyšiluje, ale pomůže mu. Naštěstí všechny zachrání Martina, která za Vendulu zaskočí.

Svatba se blíží

Velký den Gábiny a Jiřího je za dveřmi. Veronika ale ví, že malá svatba není úplně tím, co si Gábina přeje. Zavolá proto Jiřímu a opatrně mu vše řekne. Jiří téma naťukne, když se s Gábinou ukládají ke spánku. „A co hosté, nelíbil by se ti obdiv stovek očí?“ zeptá se své snoubenky.

Ona mu ale odpoví, že jí stačí, když na svatbě budou jen lidi, které má ráda. Bude svatba malá, jak si přeje Jiří, nebo si vše rozmyslí a nakonec se na ní objeví stovky hostů? A dostane Jiřího otec druhou šanci?

Související články

Zdroj: vlasta.cz, facebook.com, voyo.nova.cz