Jirka ráno dorazí do salonu a probírá s Veronikou možnosti, jak Gábině splnit její přání o velké svatbě. „Pokud se do toho pustíme, měla by to být opravdu velká svatba. Aby si Gábina užila obdiv a měla na co vzpomínat,“ uvědomuje si Jirka. Veroniku poprosí o pomoc, ale chce, aby to bylo pro Gábinu překvapení.

Rozlučka se vymkla kontrole

Milena Gábině v salonu přizná, že se s Radkem trochu „cinkli“, když si dělali malou rozlučku se svobodou své dcery. Bohužel Radek kvůli tomu skončil v nemocnici, protože si poranil nohu. Obě jsou jak na trní, kdy ho pustí domů. 

Svatba v ohrožení

Gábina s Milenou dorazí za Radkem do nemocnice. Ten svůj stav bagatelizuje a ještě si ze všeho dělá legraci. Pak ale přizná, že zraněná noha bude potřebovat operaci. Milena okamžitě vyšiluje, že je svatba v ohrožení, protože v nemocnici zůstane nejméně měsíc.

Radek nabízí, že by se mohla operace odložit a naplánovat na později. „Zdraví má před svatbou přednost,“ říká Gábina a trvá na tom, aby její otec šel na operaci okamžitě a pak se uvidí, jak to bude s veselkou. 

Gábina se doma před Jiřím rozpláče. Zlomená noha otce dělá všem starosti a samozřejmě ohrožuje i termín svatby. Milena už zjišťuje, že svatba půjde případně odložit, aby se Radek stihl uzdravit a užít si ji alespoň s berlemi. „My bychom všechnu škodu zaplatili,“ hledá možnost.

Gábina přijde s rezolutním řešením

Jiří s tím nemá problém, prý by se dalo vše zrušit a propadly by jen rezervační poplatky. Gábina ale svatbu nechce odložit, ale rovnou zrušit. Cítí totiž, že od té doby, co se o ní mluví, vše se jim v životě bortí jako domeček z karet. „Poslední tři měsíce není týden, kdy by byl klid, a to vše kvůli svatbě,“ říká Gábina, která je ze všeho unavená. 

Když se Gábina odejde vybrečet do koupelny, zavolá jí Radek a přemlouvá, aby svatbu nerušila. „Mluvil jsem s primářem a našli jsme nový termín operace po svatbě,“ navrhne možnost, jak vše vyřešit.

Ačkoli Gábina nesouhlasí, Radek jí řekne, že je to jeho zbožné přání. „Já jsem toho v životě strašně moc zkazil, ale tvoji svatbu zkazit nechci,“ stojí si za svým a Gábina nakonec souhlasí. 

Milosrdná lež

Radek později Mileně přizná, že odložil operaci a v nemocnici podepsal reverz. Ukáže se tedy, že s doktory nemluvil a žádný termín operace nemá. Milena má ale starost a nelíbí se jí, jak vše Radek vyřešil. Ten si ale stojí za svým a věří, že díky jeho kontaktům bude operace brzy po svatbě. „Víš, že jsi statečnej? Takhle trpět pro svatbu naší Gábinky,“ ocení ho nakonec Milena. 

Bruno půjde s pravdou ven

Karla Brunovi popřeje v Coolně všechno nejlepší k svátku a zjišťuje, jakou letní dovolenou si s Bárou užije. Bruno jí až teprve teď přizná, že už o víkendu odjíždí s Bárou na celý rok do Dánska. Poprosí ji ale, aby o tom nikomu neříkala. „Jsem naštvaná, trochu smutná, ale přeju ti to,“ odhalí mu své pocity. Bruno jí slíbí, že budou alespoň v kontaktu po telefonu. 

Když Karla dorazí domů, přistihne Máru u počítače, jak zlostí seřve syna a jeho kamaráda Miloška. Exces ale neřeší, naopak rozebírají, že se novinář Dalibor Tomášek ponořil do kauzy o podplácení trenéra ve fotbalovém klubu Neklan. 

Vendula chce být s Eliškou

Dusící se dcera donutí Vendulu přehodnotit její život. Svolá Lumíra, Kateřinu a Mária v bistru a všem oznámí, že se chce soustředit na svou rodičovskou roli. „Počkej, přece to tady nezavřeš?“ strachuje se Mário. Vendula ale zatím neví, jak bude vše řešit, a bere si čas na rozmyšlenou. Opravdu bistro skončí, anebo celá rodina najde řešení?

Související články

Zdroj: vlasta.cz, tv.nova.cz, facebook.com