Kosmetika

Na prvním místě věcí, které je nevhodné skladovat v koupelně, je jednoznačně kosmetika. A to pečující i dekorativní. Krémy, make-up a další součásti kosmetické výbavy by měly být na suchém a chladném místě mimo sluneční záření. V koupelně ale obvykle bývá dost vlhko a teplo, což může vést k tomu, že se v kosmetických produktech pomnoží bakterie a také se mohou produkty dříve kazit. Do kategorie kosmetiky patří i laky na nehty. Takže i na ty si dejte pozor. A podobné je to i s parfémy. Kolísání teplot a vlhkost může negativně ovlivnit i vaši oblíbenou vůni.

Zdroj: Youtube

Ručníky

V koupelně to nesvědčí ani ručníkům. Ty, které aktuálně používáte, samozřejmě nikam odnášet nemusíte, ale ty, které na své použití teprve čekají, je vhodné uložit někam jinam. Kvůli nadměrné vlhkosti hrozí, že se na nich vytvoří plíseň nebo budou minimálně zatuchle zapáchat. Totéž se týká i županů.

Knihy a časopisy

Pokud si rádi čtete ve vaně nebo na záchodě a máte toaletu spojenou s koupelnou, časopis nebo knihu po zavření raději odneste do vedlejší místnosti. Jistě, nebudete ji mít hned po ruce, když na vás přijde potřeba, ale zase se vyhnete tomu, že se vám zkrabatí stránky nebo se tiskopis jinak poškodí.

Šperky

Mnozí mají šperky ve šperkovnici na komodě nebo nočním stolku v ložnici, ale najdou se i tací, kteří je mají uložené v koupelně. Ráno jsou tak snadno po ruce. Bohužel jim ale pobyt ve vlhkém prostředí nesvědčí. Obzvláště pokud jsou stříbrné, mohou rychleji „zajít“ a zčernat. Šperkům je lepší vyhradit suché a chladné místo.

Žiletky

Žiletku, kterou zrovna používáte, nikam samozřejmě nosit nemusíte, ale u těch náhradních si rozmyslete, jestli byste pro ně neměli místo někde jinde. Vysoká vlhkost totiž působí i na žiletky a může vést k jejich rychlé korozi.

Zubní kartáček

Kroutíte hlavou nad tím, že by v koupelně neměl být ani zubní kartáček? No dobře. Být tam může, protože byste pro něj jen těžko hledali vhodnější místo, ale problém nastává ve chvíli, kdy se ve stejné místnosti nachází i toaleta. Při každém spláchnutí se po místnosti rozletí bakterie a část z nich si potom kartáčkem dáváte přímo do úst. Před každým spláchnutím proto alespoň nezapomeňte zavřít poklop.

Zdroj: vlasta.cz, southernliving.com, homesandgardens.com, goodhousekeeping.com

Související články