Jak uchovávat kosmetiku?

Kosmetické produkty ženy používají denně. Některé kousky ale nejsou určeny pro každodenní používání, takže díky lednici se v nich uchovají cenné látky, i když je nevypotřebujete hned. U některých kosmetických produktů pak dosáhnete díky ochlazení lepších výsledků.

  1. Když se naučíte dávat lak na nehty do lednice, prodloužíte jeho životnost a dosáhnete pak i lepších výsledků při nanášení na nehty. Barva bude vypadat lépe a lak se vám bude i mnohem lépe nanášet a nebude zatékat.
  2. Do lednice se naučte dávat i nejrůznější pleťová séra, krémy nebo rtěnky či make-up. Kosmetika obsahuje oleje, které se mohou kazit, ale při nižších teplotách, které v lednici panují, vydrží, i když je delší dobu nepoužíváte vůbec.
  3. U opalovacích krémů pak dosáhnete krásně chladivého efektu, do lednice můžete dát i mléka po opalování, což uleví pokožce vystavené slunci.
  4. Z lednice berte před nanášením i oční krém. Zbavíte se tak opuchlých očí a budete vypadat více svěží.

Dejte k ledu i punčocháče

Nosíte ráda punčochové kalhoty a také vás vždycky mrzí, že se brzy vytahají, nedrží tvar a už se téměř nedají nosit? Životnost vláken prodloužíte tak, že punčocháče čas od času lehce navlhčíte a dáte v sáčku na noc do mrazáku.

Punčochy vám pak mohou vydržet i dvakrát déle než obvykle. Před tím, než si je obléknete, je jen nechte v pokojové teplotě zase rozmrazit, oblékání by nebylo zrovna pohodlné!

Jak rychleji usnout?

Také vás trápí, že se během parných letních nocí vůbec nevyspíte? Zkuste trik s povlakem na polštář, který jednoduše uzavřete do plastového pytlíku a dáte jej přes den do lednice. Až si večer půjdete lehnout, vychlazený povlak navlečte na polštář a uvidíte, že se vám bude mnohem lépe usínat.

Jak udržet květiny čerstvé?

Milujete čerstvé květiny, ale vyhýbáte se jim, protože vždycky rychle uvadnou? Potřebujete kytici udržet krásnou třeba i do druhého dne? Dejte ji jednoduše do lednice. Vždyť i v květinářstvích se čerstvě řezané květiny uchovávají v lednici – a má to svůj důvod. Díky nižší teplotě květiny tak rychle nevadnou a mohou vám dělat mnohem déle radost.

Už také děláte v lednici místo na další věci?

Zdroj: vlasta.cz, experthometips.com, goodhousekeeping.com, apartmenttherapy.com

Související články