V domácnostech, kde nejsou děti, najdete dětský pudr asi stěží. Ovšem tam, kde malé děti jsou (nebo byly), určitě nějaké zbytky najdete. A hlavně nic nevyhazujte, pudr se dá využít i poté, co děti odrostly. Nevěříte? Vyzkoušejte následující tipy.

Zdroj: Youtube

Odstraňovač mastnoty

Dětský pudr zvládne víc než ochránit dětský zadeček. Výborně funguje i na mastné skvrny. Nasypte ho na konkrétní místo, opravdu důkladně rozetřete a pak zbytky pudru setřete nebo setřeste. Následně samozřejmě vyperte jako obvykle.

Na koberce

Rozlité víno, cigaretový kouř, moč domácích mazlíčků nebo jiné zapáchající skvrny na koberci – to vše lze snadno neutralizovat dětským pudrem. Na páchnoucí místo nasypte malé množství prášku a zapracujte pomocí kartáče. Nechte klidně den dva působit, pak vysajte vysavačem. Chcete-li dodat příjemnou vůni celému koberci, posypte pudrem a vysajte. Nepřežeňte to, aby pudr neucpal vakuový filtr nebo nepoškodil motor.

Suchý šampon

Určitě jste nevěděli, že dětský pudr může posloužit jako základ pro suchý šampon. Stačí ho smíchat s jedlou sodou a vmasírovat do vlasů. Kartáčováním pak odstraníte zbytky a vlasy budou jako po umytí. Kromě toho budou krásně vonět.

Zabrání tření

Třou se vám při cvičení stehna o sebe? Nebo máte problém v horkém či vlhkém počasí? Skvělou vychytávkou je dětský pudr, který ale musíte nanést na pokožku ještě před cvičením, respektive před zpocením. Jakmile ho nanesete až poté, co budete zpocení, vytvoří se hrudky a to nechcete.

Zamotané řetízky

Neplýtvejte časem a nesnažte se rozmotat zauzlované řetízky. Uzlíky můžete uvolnit pomocí dětského pudru. Opatrně na ně nasypte prášek (ne moc), aby se „promazal“ každý článek řetízku. Tím se řetěz uvolní, aniž by došlo k zauzlení nebo přetržení. Na pomoc si můžete vzít špendlík.

Osvěžení obuvi

Zápach nohou je nepříjemný, že? A zapáchající boty neméně. Nemusíte utrácet za drahé spreje, sáhněte po zbytku dětského pudru. Nasypte ho dovnitř obuvi a nechte působit třeba přes noc. Pudr pohltí vlhkost i zápach. Ideální je, když tenhle trik několikrát zopakujete. Pudr můžete také nasypat do lodiček s vysokým podpatkem, nebude se vám v nich pak klouzat noha.

Ochrana cibulovin

Patříte k milovníkům narcisů, tulipánů či hyacintů? Ty všechny patří mezi cibulovité květiny. Cibule můžou začít snadno hnít, což samozřejmě zničí šanci na to, že vám budou květiny kvést. Nové cibulky poprašte dětským pudrem a ujistěte se, že jste jím pokryli kořeny. Prášek je ochrání před hnilobou a odradí taky škůdce.

Odpuzovač mravenců

Dětský pudr je překvapivě také vynikající repelent proti hmyzu, zvláště účinný je proti mravencům. Jde o zcela udržitelný a humánní způsob, jak tahle pracovitá zvířátka odradit, aniž byste museli použít chemické přípravky.

Nevýrazné řasy

Jsou vaše řasy krátké a nevýrazné? Možná si kupujete speciální séra, která mají růst podpořit. Zkuste nanést před použitím řasenky na řasy dětský pudr. Nemusíte moc, stačí jen zlehka poprášit. Postup můžete několikrát zopakovat. Uvidíte, že řasy budou vypadat delší.

Proti vrzání

Vržou vám prkna na podlaze nebo dveře na toaletu? Opět si vezměte na pomoc dětský pudr – nasypte ho mezi úzké štěrbiny na podlaze a pak pořádně zameťte.

Osvěžení skříně a kočičí toalety

Dejte trochu dětského prášku do misky nebo sklenice bez víčka a uložte do skříně. Pudr slouží jako skvělý odvlhčovač a zbaví vaši skříň i zatuchliny. Využít můžete prášek i pro kočky. Nasypte pudr do čerstvého steliva a důkladně promíchejte, bude pak hezky vonět.

Zdroj: Vlasta.cz, starsinsider.com, prevention.com, housedigest.com

Související články