Svůj celý repertoár přeneslo do programu letní scény například pražské Divadlo Ungelt. Diváci se však můžou těšit i na několik horkých novinek. Jednou z nich je hudební komedie s názvem Krásná vzpomínka o nejhorší zpěvačce všech dob Florence Foster Jenkinsové. Příběh podle skutečné události, který se odehrál v New Yorku roku 1944, vypráví o milovnici klasické hudby, která se i v pokročilém věku rozhodne zpívat jako operní pěvkyně. Díky svému bohatství si může dovolit učitele zpěvu i osobního klavíristu. Chybí jí však talent. To ale srdečná Florence neví a myslí si, že zpívá výborně. Když se rozhodne uspořádat koncert ve velkém sále pro tisíce posluchačů, tak je mezi svými blízkými jediná, kdo netuší, že to bude katastrofa...

V hlavních rolích se představí Ondřej Brousek a Bára Štěpánová, kterou v posledních letech vídáme na televizních obrazovkách především jako ztřeštěnou zdravotní sestřičku Babetu v Ordinaci v růžové zahradě. Jako Florence, kterou v britském filmovém zpracování ztvárnila Meryl Streep, se však herečka ukáže ve zcela jiné poloze. A to jako slavná zpěvačka, proslulá nejen svým excentrickým hlasovým projevem, ale i extravagantními kostýmy.

Milujete snad typicky irskou kombinaci groteskního humoru a filozofie? Pak si rozhodně nenechte ujít další novinku, a to hru s názvem Zpívat jako Gigli. V režii Marka Němce v ní hrají Radek Holub, Jiří Hána a Monika Zoubková. Inscenace z pera autora Toma Murphyho zábavným a originálním způsobem zkoumá, proč – zvláště dnes – tak moc potřebujeme krásu (v tomto případě zpěv operního pěvce Beniamina Gigliho). Chcete-li si zafilosofovat a zhlédnout mistrovské herecké výkony, pak je toto představení přesně pro vás.

Letní scéna Divadla Ungelt byla slavnostně otevřena 19.6. 2005 paní Livií Klausovou. V roce 2021 prošel její prostor rozsáhlou rekonstrukcí, díky které disponuje zastřešeným hledištěm. Diváci se tedy návštěvy nemusí bát ani za špatného počasí. Divadlo Ungelt hraje pod širým nebem od poloviny května až do poloviny září.

Zdroj: https://vlasta.cz divadloungelt.cz