Jak už to tak bývá, každý má na pojetí dovolené jiné nároky a jiná očekávání. A to stejné platí u golfových hřišť. Zatímco někdo si užívá hru mezi palmami, v jejichž korunách šelestí přímořský vánek a problikávají hřejivé sluneční paprsky, jiný dává přednost greenům zasazeným mezi majestátnými horami. Jak tedy vybrat tu nejlepší dovolenou spojenou s golfem? Inspirujte se našimi tipy.

Španělsko

Milujete Španělsko? Pak vyrazte do Andalusie, přesněji do města Almeria. "Hned poblíž letiště se tam nachází golfový areál navržený světoznámými architekty, který nabízí 27 jamkové hřiště. Velmi přirozeně splývá s okolím a dokonale prověří fyzickou i psychickou připravenost hráčů, takže si tu užijí i hodně nároční golfisté,“ doporučuje mluvčí cestovní agentury Andrea Řezníčková. Jen pár metrů od greenu je pláž a spousta luxusních hotelů, z jejichž nabídky si vybere každý. Některé z nich dokonce nabízejí tenisový kurt, plavecký bazén a pro děti skluzavky a vodní atrakce.

Havaj

"Ty máš ale Havaj!" Tuhle hlášku zná asi každý. Proč si ale pohodu a klídek nedopřát doopravdy, pokud to finanční prostředky dovolí? Sbalte golfové bagy a vydejte se do ráje, kde vás uchvátí nejen luxusní green s 18 jamkami, ale také pestrá nabídka wellness a dalších sportovních služeb přilehlého resortu či nepřeberný výběr místních specialit, z nichž se vám až zatočí hlava.

Turecko

Turecko není jen klasickou dovolenkovou destinací. Kromě turistů, kteří objevují krásu místních pohoří (nejčastěji Taurus a Kačkar), tak stále častěji láká i golfisty. Zdejší golfová hřiště si postupně získávají světový věhlas. Patří k nim i 18 jamkový resort umístěný v těsné blízkosti hotelu Maxx Royal Belek. „Pro hosty je zde kromě vynikajících podmínek pro hraní golfu k dispozici také krásná středomořská pláž, výrobna čokoládových pralinek, golfový obchod, šest bazénů, děti nadchne aquapark, dospělé několik luxusních restaurací i špičkové relaxační centrum. Sportovci ocení devět tenisových kurtů, basketbalové hřiště, lekce pilates či jógy, nesportovci se mohou vydat na výlety za historickými památkami či do hor,“ popisuje Řezníčková množství místních aktivit. Tahle země je zkrátka mnohem pestřejší, než se může zdát.

Mexiko

Chcete zažít vše, co k dokonalé dovolené patří? Pak se vydejte do Mexika. Užijete si krásné moře, dobré jídlo, běloskvoucí pláže, dokonalou přírodu, historické památky i luxusní golfové areály. Například v Cancúnu a jeho blízkém okolí se nachází hned devět mistrovkých hřišť, které byste si při své návštěvě rozhodně neměli nechat ujít. Svou vybaveností a úrovní služeb Mexiko patří k nejatraktivnějším destinacím a jeho popularita neustále stoupá.

Mauricius

Hřiště s 18 jamkami a nádherným výhledem na pobřeží. To zažijete, pokud se vydáte do jednoho z nejluxusnějších resortů Heritage Awali Golg and Spa Resort v Bel Ombre na ostrově Mauricius, který je právem považovaný za ráj golfistů. Cestujete s celou rodinou? Pak si určitě nenechte ujít i jiné služby, které areál nabízí, například elegantní spa centrum, moderní dětské hřiště s animačními programy a samozřejmě nevynechejte ani pláž pokrytou jemným bílým pískem, která vypadá přesně tak, jako na dokonalých fotkách v katalogu.

Skotsko

Nepotřebujete na dovolené moře, ale o to víc vás potěší překrásná příroda, zelená krajina i hory? Pak se vydejte do Skotska. "Tamější golfová hřiště patří k nejlepším na světě. Například Royal Dornoch Golf Club v Sutherlandu nese označení nejpřirozenější a nejzábavnější golfový areál světa. Nadchne vás umístění ve venkovské krajině, neformální prostředí, uvolněná atmosfér i dvě hřiště s 18 jamkami. Když si přidáte větrné počasí, bude jasné, že tohle hřiště dokáže potrápit i zkušené profesionály,“ říká Řezníčková. Otestovat však můžete také Muirfield Golf Club v East Lothian. Přímé jamky s nerovnými fairwayemi, nevyzpytatelný směr větru i slepá rána na jedenácté jamce. To vše v kombinaci s okouzlující krajinou a všudypřítomnou historií dodává všem 18 jamkám neopakovatelnou atmosféru.

Kypr

I Kypr se v posledních letech stává oblíbeným letoviskem golfistů. Luxusní greeny zde totiž rostou doslova jako houby po dešti. Mezi ty nejlepší patří Aphrodite Hills Golf Club, kde hrajete s nádherným výhledem na pobřeží a okolní horské velikány. Leží na dvou náhorních plošinách oddělených hlubokou roklí, přes kterou se hraje sedmá jamka. Hřiště Minthis Hills Golf Club najdete pro změnu uprostřed vinic v nadmořské výšce 550 metrů. Hráči mají k dispozici i bazén, golfovou akademii či stylovou restauraci. Pokud na zahraniční pobyt vyrážíte s celou rodinou, zvolit můžete Korineum Golf & Beach Resort, který má přímo v areálu 18 jamkové hřiště.

Tenerife

Španělský ostrov Tenerife nabízí celoročně příjemné podnebí a tak není důvod ho nenavšívit třeba i v zimních měsících. Místní služby a golfová hříště jsou na velmi vysoké úrovni. Nezapomenutelnou hru si užijete například v Golf Costa Adeje s 18 jamkami.

Zdroj: vlasta.cz invia.cz cestovani.cz

Související články