Když se rozhlédnete v obchodě i na internetu, překvapí vás různé cenové nabídky. Nenechte se strhnout a nekupujte to nejlevnější. Zaujal vás název masiv? Pod ním se skrývá plnohodnotné dřevo, u kterého si užijete naplno přírodní krásu, od vzhledu až po vůni. Na co se při výběru zaměřit? A jak o dřevo v domácnosti pečovat?

Zdroj: Youtube

Masiv z dubu nebo borovice

Masiv zahrnuje různé typy dřeva. Asi nejrozšířenější je dub, který má dostatečnou odolnost, velmi hezkou barvu a elegantní vzhled. Trochu levněji pořídíte borovici, která má rustikálnější styl, a poutá tak více pozornosti. U některých firem dokonce dokládají původ dřeva, takže můžete mít doma nábytek třeba z českého lesa.

Jak vybrat stůl

Parádní kousek je například dřevěný stůl. Aby byl akorát, počítejte s osobním prostorem asi 60 cm. Pro čtyřčlennou rodinu se hodí rozměry 130–150/80–90 cm. Když podlehnete kouzlu kulatého stolu nebo atypickému tvaru, počítejte s tím, že je to na úkor prostoru pro stolování.

Jak pečovat o dřevěný nábytek

Dřevěný nábytek ošetřujte olejovým či voskovým nátěrem. Vždy je však nutné přečíst si návod od výrobce. Ošetřený povrch posléze odpuzuje vodu, takže ho stačí otírat houbičkou. Pokud nějaké skvrny zanechají stopy, umyjte je saponátem a po zaschnutí znovu navoskujte. Pravidelně kontrolujte také pevnost šroubů konstrukce stolu.

Vsaďte na detail

Na dřevěném stole je nezbytností prostírání. Nejenže ho ochrání při stolování, ale také hezky vypadá.

Přírodní styl hyacintové trávy

Sázka na originalitu

Pruhování pro dobrou náladu

Zdroj: časopis Vlasta

Související články