Zdroj: Youtube

Princ Harry

Agorafobií, neboli chorobným strachem z velkých veřejných prostranství, shluku lidí a z veřejného vystupování, prý trpí britský princ Harry. Celkem nepříjemné s ohledem na prostředí, ze kterého pochází, a povinnosti, které se k jeho postavení vážou, co říkáte? O své psychické poruše a situacích, do kterých se kvůli ní dostal, se rozepsal ve svém memoáru s názvem Spare.

Orlando Bloom

Jakkoli se to může zdát neuvěřitelné či úsměvné, Orlando Bloom má strach z roztomilých růžových mini prasátek. Tato fobie dala herci zabrat nejen v období, kdy v Americe řádila prasečí chřipka, ale také při natáčení Království nebeského, kdy tato prasátka utekla z výběhu. Orlando vzal prý nohy na ramena a z placu začal utíkat.

Nicole Kidman

Po rozkvetlých loukách se nejspíš nikdy neprochází Nicole Kidman, která má chorobný strach z motýlů a můr. Prý je na nich něco divného. Přestože se svoji fobii, které se přezdívá lepidopterofobie, snažila překonat v přírodovědném muzeu, kde na sebe motýly nechala sedat, výsledek to nemělo. Mnohem raději by po sobě údajně nechala lézt šváby.

Bruce Willis

I když drsňák Bruce Willis vypadá, že se nezastaví před ničím, ve skutečnosti ho stopne cokoli, co je spojené s tmou. Má totiž nictofobii, tedy chorobný strach ze tmy. Podobně je na tom i Keanu Reeves nebo zpěvačka Katty Perry, která usíná s rozsvícenou lampičkou.

Matthew McConaughey

Oscarový herec Matthew McConaughey vypadá, že ho nemůže absolutně nic zastrašit, jenže opak je pravdou. Pokud ho postavíte před otáčivé dveře, zůstane stát a odmítá jimi projít. Ano, má z nich panický strach. Můžeme jen hádat, odkud se tato fobie vzala.

Leonardo DiCaprio

Kuriózní fobií trpí miláček něžného publika Leonardo DiCaprio. Bojí se totiž žvýkaček, přesněji řečeno žvýkaček nalepených na chodnících. Má strach, že do nich šlápne a zničí si podrážku svých bot.

Justin Timberlake

Zpěváka a herce Justina Timberlaka zase k smrti děsí hadi a pavouci. Ve filmech ho proto s hadem na krku nebo s osminohým sklípkanem na dlani uvidíme jen těžko. Že by tak zatoulaný hmyz ze společné domácnosti vypouštěla na svobodu spíše Justinova partnerka Jessica Biel?

Scarlett Johansson

Peří a zobáky připadají strašidelné herečce Scarlett Johansson, a to už od útlého dětství. Nejhorší je pro ni pak představa, že jí nějaký papoušek přistane ve vlasech. Fobii z ptáků doprovází ještě panický strach ze zranění. Na herečku akčních filmů je to poměrně netradiční zjištění, co myslíte?

Madonna

Báli jste se jako malí bouřky? Madonna se jí bojí dodnes. Navíc nevystrčí nos ze dveří, pokud venku prší. Má totiž k tomu všemu ještě fobii z deště. Těžký život, co říkáte?

Pamela Anderson

Hvězda Pobřežní hlídky, prsatice Pamela Anderson, se údajně už dlouhá léta bojí zrcadel. Do zrcadlového bludiště na pražském Petříně bychom ji proto nejspíš nedostali ani párem volů.

Megan Fox

Zatímco muži všech generací na ní můžou oči nechat, kráska Megan Fox odmítá koukat na své vlastní fotky. K tomu všemu se bojí bakterií, kvůli čemuž si s sebou všude nosí zásobu vlastního toaletního papíru. Obava, že by musela použít ten veřejný, je zkrátka silnější.

Zdroj: vlasta.cz fearof.net healthline.com

Související články