Už krásně kvete, ale co dělají zkušení pěstitelé právě teď? Pustili se do výživy, tedy hnojení. Bohužel neodbude se to jednou, ale jestli chcete, aby keřík oslňoval množstvím květů, počítejte s přihnojováním alespoň jednou za čtrnáct dní.

Jestli máte pořádně vzrostlou rostlinu, některá se vytáhne až do tří metrů, přilepšujte jí jednou týdně. Po příkrmu volá ibišek, který má málo květů a blednou mu listy.

Zdroj: Youtube

Hnojivo koupené či domácí?

Vyberte hnojivo s vysokým obsahem draslíku. Moc fosforu je na škodu, pak se místo květů rodí spousta malých lístečků. S výběrem vám poradí v hobby marketech či v zahradnictví.

Nebo na to můžete jít po vzoru našich babiček a vyrobit si ho doma. Spoustu blahodárných látek získáte ve vodě po uvaření brambor. Problém je, že je nesmíte osolit. Kromě draslíku doplníte rostlinám i hořčík a posílíte odolnost keříku proti nežádoucím chorobám. Když najdete v lednici zapomenutou, okoralou kostku droždí, můžete zkusit ne příliš voňavou, ale povzbuzující zálivku. Rozmíchejte ji v litru horké vody a nalijte ke kořenům. Samozřejmě, domácí odvary používejte až po vychladnutí.

Pečovat, ale ne moc

Možná podlehnete nějakému ibišku při nakupování a přinesete si ho domů. Když má dostatečně velký květináč, můžete ho v něm nechat a krasavce dát třeba na balkon či terasu. Má rád sluníčko, ale i polostín, jenom v něm méně kvete. Nepřelévejte ho, aby nezačaly hnít kořeny.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články