Ať jsme opatrní sebevíc, každému z nás se už určitě někdy stalo, že nám například během sledování televize upadlo mastné jídlo na koberec nebo do klína. Mastné skvrny nejsou rozhodně nic příjemného. Zbavuje se jich totiž těžce a vyprání často nestačí. S tímhle trikem už ale své oblíbené triko, kalhoty nebo utěrky vyhazovat nemusíte.

Zdroj: Youtube

Jednejte rychle

Pokud na oblečení objevíme mastnou skvrnu, kterou jsme si přivodili, aniž bychom věděli kdy, je nutné postupovat rychle. Jakmile by se totiž olej do látky vsákl a zaschl by, jeho odstraňování by bylo náročnější. Ve většině případů sáhneme po speciálních přípravcích z drogerie, jenže co když je zrovna nemáme po ruce?

Rychlý a levný trik

Pak se nabízí mnohem účinnější a levnější řešení. A to suchý šampon, který má doma snad každá žena jako spolehlivého a rychlého pomocníka proti mastícím se vlasům. A právě tento suchý šampon pomůže i na mastné skvrny, které se vytvoří na oděvech, kobercích či ubrusech. Dávejte však pozor, abyste nepoužili suchý šampon určený pro tmavovlásky – může obsahovat tmavé částice, které by materiály zabarvily.

Vyhnout byste se měli také výrobkům s obsahem oleje. Vždy tedy vybírejte suchý šampon v neutrální barvě. Poté ho stačí na skvrnu nastříkat v dostatečném množství, nechat chvíli působit a poté ho lehce setřít suchým hadříkem nebo suchou pěnovou houbičkou.

Zdroje: Vlasta.cz, ScarryMomy, GoodHouseKeeping, Instagram

Související články