V případě, že je zápach velmi silný a nepodaří se ho běžným praním odstranit, můžou pomoci speciální čisticí prostředky nebo přidání octa či sody do praní pro neutralizaci pachů.

VIDEO: TOP 10 triků, jak se zbavit zápachu. Podívejte se na video.

Zdroj: Youtube

Co cigaretový kouř obsahuje?

Cigarety obsahují řadu škodlivých chemikálií, včetně oxidu uhelnatého, dehtu a nikotinu. Kromě těchto základních složek se v něm nacházejí 4000 dalších chemických látek, z nichž 70 je považováno za pravděpodobné karcinogeny. Mezi nebezpečné látky patří například arzen, benzen, těžké kovy jako olovo a kadmium a mnohé další.

Pasivní kuřáci a cigaretový kouř

Tyto chemikálie mohou způsobovat spoustu zdravotních problémů, od kardiovaskulárních a srdečních potíží přes onemocnění plic až po rakovinu různých orgánů. Pasivní kuřáci, tedy ti, kteří jsou vystaveni kouři z cigaret jiných lidí, mají vyšší riziko onemocnění některou z těchto nemocí, což je důvod, proč je důležité se kouře a jeho zbytků zbavovat co nejrychleji a co nejdůsledněji.

Trik s alkoholem zabere

Jednou z jednoduchých a efektivních metod odstranění zápachu cigaret z oblečení je použití vodky. Tento silný, bezbarvý alkohol můžete nastříkat na oblečení pomocí rozprašovače. Alkohol rychle neutralizuje zápach cigaretového kouře a stejně rychle se odpaří, takže se nemusíte obávat, že by vaše oblečení zapáchalo po alkoholu.

Zápach odstraní i jedlá soda

Pro hloubkové čištění můžete použít jedlou sodu společně s ubrouskem do sušičky. Oblečení vložte do vzduchotěsného sáčku, přidejte jednu lžičku jedlé sody na oblečení a spolu s ubrouskem určeným do sušičky vložte do bubnu. Jedlá soda pohlcuje zápachy a ubrousek přidá svěžest.

Pokud máte víc času a přístup k venkovnímu prostředí, pověste oblečení na čerstvý vzduch na několik hodin. Čerstvý vzduch a sluneční svit pomáhají přirozeně neutralizovat pachy. Tuto metodu můžete využít i doma, pokud otevřete okna a zajistíte průvan.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, medicalnewstoday.com, healthline.com, homemadesimple.com, youtube.com, aazdravi.cz