Je to jako začarovaný kruh. Přijdete domů, cítíte se podráždění, nespokojení nebo snadno vybuchnete. Namísto toho, abyste se po dni plném stresů zklidnili a společně s partnerem si uvařili něco dobrého, spustíte hádku. A pak další a další. Důvodem může být negativní energie, která v bytě je. Které věci mohou energii kolem vás ovlivňovat?

Pozor na staré předměty i nechtěné dárky

Do bytu mohou negativní energii vnášet různé věci, například předměty od někoho, s kým nejste v dobrých vztazích. Třeba nechtěný dárek od kolegy nebo starý předmět od bývalého přítele či přítelkyně, se kterými už si nerozumíte. Je dobré se jich zbavit, protože mohou nevědomky vyvolávat nepříjemné vzpomínky. Darujte je nebo vyhoďte. Které další věci mohou negativně ovlivňovat energii ve vašem bytě?

Zdroj: Youtube

Pozor na dekorace z mrtvých zvířat

Pokud si myslíte, že paroží, sošky ze slonoviny nebo koberec z medvědí kůže přidávají vaší domácnosti na luxusu, možná byste měli svůj názor přehodnotit. Tyto předměty jsou dnes považovány za zastaralé a nevhodné. Navíc se traduje, že mohou do domova přinášet smůlu a šířit negativní energii.

Zaprášená zrcadla a velmi staré věci

Feng-šuej je tradiční čínská filozofie zaměřená na způsoby, jakými by měly být věci v domě uspořádány a udržovány, aby se zde udržovala pozitivní energie. Toto učení klade zvláštní důraz na zrcadla, která by měla být vždy dokonale čistá a bez jakéhokoli poškození. Nečistoty mohou v prostoru udržovat negativní energii.

Pokud se zrcadlo poškodí, je důležité jej co nejdříve odstranit z domova, což ale platí pro všechny předměty, nejen zrcadla. Rozbité předměty podle feng-šuej vyzařují negativní energii a přinášejí smůlu.

Související články

Zdroj: vlasta.cz,  dobrazona.czmagazindoma.cz, Martha Stewart