Tenhle scénář zná téměř každá žena. Oblékneme se a v koupelně se během líčení stane nehoda. Na bílou košili nám ukápne make-up nebo nám z nešikovné ruky vypadne rtěnka nebo řasenka. Přestože flek vypadá jako naprostá pohroma, nic není ztraceno. Vyhazovat svůj oblíbený kousek rozhodně nemusíme. Čím situaci zachránit?

Zdroj: Youtube

Skvrny od rtěnky

Pokud nám na oděv ukápne rtěnka nebo lesk na rty, je důležité mastnotu co nejdříve odstranit. Místo proto zasypte dětským pudrem a nechte ho působit. Poté vezměte jemný a vlhký hadřík a zbytky pudru setřete. Jestliže nemáte hadřík, můžete vzít kartáček a houbičku.

Se skvrnou od rtěnky si ale hravě poradí i obyčejný lak na vlasy. Postříkejte jím umazané místo a nechte několik minut zaschnout. Poté oblečení vhoďte do pračky a vyperte jako obvykle. Až svůj oblíbený kousek vyndáte, zjistíte, že po skvrně není ani stopy.

Skvrny od ovoce

Ukápla vám na oděv či ubrus šťáva z ovoce? Potřete místo citronovou šťávou nebo oděv namočte do mléka a nechte 15–25 minut působit. Poté vyperte ve vlažné vodě.

Skvrny od trávy

Potřete špinavá místa syrovou bramborou a nechte 20 minut působit. Následně vhoďte oblečení do pračky a vyperte na 60 stupňů.

Skvrny od vína

Že se romantický večer trochu rozjel a ráno jste našli na koberci ukápnuté červené víno? Nepanikařte, i tyto skvrny se dají vyřešit. Na postižené místo naneste sůl, klidně ve velkém množství. Skvrna by měla být zcela pokryta. Nechte působit 20 minut a poté sůl vysajte vysavačem. Dokončete čištění koberce teplou vodou se saponátem na nádobí a hadrem nebo měkkým kartáčem. Pokud to nestačí jednou, celý proces zopakujte.

Zdroje: Vlasta.cz, Homewick, Betterliving

Související články