Zapomeňte na drahé osvěžovače a parfémy. Naše babičky měly jednoduché triky, které fungují a nevyžadují žádný zásadní zásah do rodinného rozpočtu. Představíme vám prostředky, které jsou běžné, levné, a navíc je určitě máte doma. Tyto přírodní lapače pachů se vám budou hodit! Zápach totiž nepřekrývají, ale neutralizují ho.

Nejdřív hledejte příčinu zápachu

Pamatujte, že nejlepší řešení není zápach překrýt, ale najít jeho příčinu a odstranit ji. Pravidelně větrejte svůj byt, udržujte čistotu, případně vyperte či vyměňte bytový textil a povlečení. Pozornost věnujte také vlhkosti a nebezpečným plísním, které se můžou skrývat za nábytkem.

Zdroj: Youtube

Starý dobrý ocet

Ocet je skvělým přírodním lapačem pachů. Stačí nalít libovolné množství do misky nebo na mělký talířek a umístit jej do místnosti, kde se nechtěné pachy šíří. Ocet rychle vyčistí vzduch a vezme s sebou i veškerý nepříjemný odér.

Využití kávy

Káva nás nejenom zachraňuje při těžkých ránech, ale je také skvělým pomocníkem při boji proti zápachu. Můžete použít celá kávová zrna jako dekoraci ve skleněné nádobě nebo jednoduše využít kávovou sedlinu zbylou po přípravě kávy. Stačí ji nechat vyschnout na talířku nebo ve sklenici. Kávová sedlina pachy skvěle absorbuje, a navíc opět ušetříte peníze za drahé osvěžovače vzduchu.

Jedlá soda zvládne osvěžit celý byt

Jedlá soda, také známá jako hydrogenuhličitan sodný, je dalším cenově dostupným a efektivním prostředkem proti zápachu. Můžete ji vetřít do koberců, matrací nebo polstrování. Po půl hodině ji jednoduše vysajte. Uvidíte, že budete překvapeni, co to s vaším domovem udělá! Ocitnete se rázem v prostoru vonícím příjemnou a nevtíravou svěžestí.

A ještě tip na konec… Jedlá soda je také správnou volbou, pokud máte problémy s nepříjemně zapáchajícími botami. Stačí ji nasypat dovnitř a lehce vmasírovat kartáčkem. Nechte působit a pak ji z bot vyklepejte.

Zdroj: vlasta.cz Hunker ApartmentAdvisor rentecdirect.com

Související články