Jak urychlit schnutí prádla

Došlo vám pozvání na rande, ale ten super sexy top, který by byl perfektní pro dnešní večer, máte jak na potvoru v pračce? Někdy prostě není čas čekat, než prádlo uschne. Nezoufejte! Vyprané prádlo lze usušit třeba fénem na vlasy.

Funguje to ale spíše jen v nouzi, když opravdu potřebujete vysušit jeden či dva kousky oblečení. Pomoci si můžete i žehličkou.

Když oblečení položíte na žehlicí prkno a přikryjete ho ručníkem, za pomoci žehličky jej rychle vysušíte. Jednoduše prádlo přejíždějte žehličkou, jako byste ho opravdu chtěli vyžehlit. Nikdy ale nesmíte zapomínat na zmíněný ručník!

Žehlička by totiž s mokrým oblečením do styku nikdy přijít neměla, oblečení byste si tak leda zničili.

VIDEO: Víte, jak správně vyčistit pračku? Podívejte se na video.

Zdroj: Youtube

Využijte teplého počasí  

Máte možnost v létě pověsit prádlo ven? Využijte slunečného počasí – ideální je, když do toho venku lehce fouká svěží vánek. Oblečení rozvěste rovnoměrně a v dostatečných rozestupech, halenky, mikiny nebo trička rozvěste na ramínka.

Když je venku teplo a prádlo může schnout na sluníčku, budete mít celou várku zcela suchou do několika málo hodin. Navíc bude prádlo lépe vonět svěžím vánkem.

Jak usušit prádlo v pračce

Pračka prádlo vypere a sušička ho usuší, tak to alespoň máme všichni zažité. Ale i bez sušičky se dá žít a mít prádlo suché. Každá pračka má funkci odstřeďování, díky tomu nevytahujeme prádlo po vyprání úplně nacucané vodou.

Ano, vyždímané prádlo je něco, na co jsme zvyklí, ale víte, že když po skončení cyklu běžného praní, který samozřejmě zahrnuje i ždímání, pustíte proces odstřeďování znovu, můžete vytáhnout prádlo ještě o něco sušší?

Cyklus odstřeďování byste měli pustit na co nejvyšší otáčky, pozor jen na jemné prádlo a oblečení. Svoje „delikátní kousky“ raději nechte proschnout přirozeně.

Tento způsob sušení prádla bude efektivnější, když budete prádlo sušit postupně a ke každé várce přidáte jednu zcela suchou osušku, která přebytečnou vlhkost nasákne do sebe.

Prádlo pak z pračky okamžitě vytáhněte a na nějakou chvíli ještě pověste například na sušák. Nebude to ale dlouho trvat a budete jej moci uložit do skříní. Znali jste tento trik, nebo se jej chystáte teprve vyzkoušet?

Související články

Zdroj: vlasta.cz, ariel.in, wikihow.com, cleanipedia.com