Ať už hledáte způsob, jak vyčistit gumové tenisky, kožené, semišové, nebo bílé boty, existují metody pro každý z těchto typů bot. Většinu věcí, které budete potřebovat, už pravděpodobně máte doma, takže si napište následující seznam, dejte dohromady vybavení a pusťte se do čištění.

VIDEO: Jak vyčistit skvrny od trávy z oblečení? Podívejte se na video.

Zdroj: Youtube

Co budete potřebovat

  • Měkký čisticí hadřík nebo houbičku
  • Tekutý prostředek na nádobí
  • Bílý ocet
  • Prášek do pečiva
  • Starý zubní kartáček
  • Negelovou zubní pastu

Řešte problém hned, jak k němu dojde

Jakmile se skvrny zapustí hlouběji do látky bot, bude mnohem těžší se jich zbavit. Začněte tedy čistit boty co nejdříve.

Hned jak si všimnete skvrn, vezměte měkký čisticí hadřík nebo houbičku a jemně setřete veškeré zbytky trávy, které zůstaly na povrchu obuvi. To proto, aby se zabránilo dalšímu znečištění během procesu čištění.

Před čištěním boty ošetřete

Chcete-li boty očistit od trávy dokonale, je lepší je nejdřív ošetřit. Vytvořte si čisticí roztok s několika kapkami jemného saponátu na nádobí a vody. Poté navlhčete mycí hadřík nebo houbičku mýdlovou směsí a jemně otřete místo znečištěné trávou. Nechte 5 až 10 minut působit. To pomůže odstranit skvrny bez zbytečného drhnutí, které by mohlo poškodit materiál obuvi.

Použití zubního kartáčku

Pokud pracujete s texturovaným povrchem obuvi, použijte k jemnému vydrhnutí skvrn starý zubní kartáček. Čistěte krouživými pohyby, abyste zabránili poškození. Při dokončování tohoto kroku buďte trpěliví a vytrvalí a raději čistěte delší čas, ale bez použití nadměrné síly.

Na odolné skvrny použijte ocet

Potýkáte se s velmi odolnými skvrnami od trávy na botách? Pak zkuste roztok bílého octa! Začněte smícháním stejných dílů bílého octa a vody. Vezměte čistý hadřík, vetřete do něj domácí čisticí prostředek a skvrny setřete. Kyselá povaha octa pomáhá skvrnu rozkládat. Kromě octa lze použít i citronovou šťávu nebo kyselinu citronovou.

Jedlá soda usnadní čištění

Další skvělý způsob pro odstranění trvalých skvrn od trávy je pomocí oblíbené jedlé sody. Vytvořte si pastu z jedlé sody a vody a naneste ji na skvrny. Nechte 15 až 20 minut působit. Abrazivní povaha jedlé sody pomůže odstranit skvrny z povrchu boty, což usnadní pozdější čištění.

Zubní pasta nejen na zuby

Možná by vás to nenapadlo, ale negelová zubní pasta je pro bílé boty doslova zázrak. Naneste malé množství zubní pasty na skvrny od trávy a jemně vydrhněte starým zubním kartáčkem. Poté setřete všechny přebytečné nečistoty a zbytky zubní pasty vlhkým čisticím hadříkem.

To byste měli ostatně udělat vždy po použití jakékoli metody – pomocí vlhkého a čistého hadříku otřít boty od zbytků nečistot. Boty pak nechte uschnout na vzduchu, ale ne na přímém slunci, mohlo by dojít k poškození materiálu.

Rada na závěr!

Skvrny na semišových botách

Při odstraňování skvrn od trávy ze semišových bot musíte být obzvláště opatrní, protože tato látka je velmi jemná. Začněte tím, že použijete kartáč určený na semišové boty nebo gumu na tužku, abyste odstranili veškeré nečistoty na povrchu.

Kartáčujte ve směru materiálu. Poté skvrny pokapejte pár kapkami bílého octa a vydrhněte suchým kartáčem nebo hadříkem. Pak ponořte vatový tampon do micelární vody a potírejte skvrny od trávy, dokud nezmizí.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, deavita.net, dobrytextil.cz