Claudia Cardinale slaví 85: V čem spočívá tajemství italských krásek, jako je ona či Monica Belluci

Ivana Ašenbrenerová | 13. 4. 2023
Sophia Loren a manžel Carlo Ponti
Claudia Cardinale je Italka s tuniskými kořeny.
Gina Lollobrigida patřila k nejkrásnějším italským herečkám.

Sophia Loren, Claudia Cardinale, Monica Belluci a mnohé další italské ženy. Jsou půvabné, nebojácné, šťastné a zvídavé. Přijímají svou ženskost, styl a nechávají tyhle atributy, aby zářily do daleka. A moc dobře vědí, že krása není o tom být perfektní, ale mít se především ráda.

Italské ženy totiž celý život praktikují koncept s názvem bella figura, který by se dal označit jako „nejlépe, jak je to jen možné“, a který není pouze o tom, jak hezky vypadat, ale jak se především dobře cítit ve svém těle. Stačí se podívat na některé ze slavných italských hereček a nestačíte se divit, jak je možné, že i ve vysokém věku vypadají prostě skvěle.

Právě v těchto dnech slaví slavná italská herečka Claudia Cardinale pětaosmdesáté narozeniny. Jako mladá byla nadpozemsky půvabná a získala titul nejkrásnější Italky v Tunisku, odkud pocházela, za což získala zájezd do Benátek na filmový festival. Exotická kráska očarovala nejednoho muže, ale také filmový festival, takže za pár měsíců měla smlouvu na film. Jak je možné, že ona a mnohé další italské ženy vypadají tak skvěle, přestože žijí v zemi špaget?

Zdroj: Youtube

Bella figura pro všechny ženy

Může za to koncept „bella figura“, který vznikl pravděpodobně v italské Florencii. Právě tam prý najdeme nejudržovanější ženy, ale také krásnou architekturu, nejlepší olivové oleje, nejlepší vína. Bella figura je životní styl pro ženy, které o sebe chtějí pečovat a cítit se krásně. Od Sophie Loren, přes Claudii Cardinale a Moniku Belluci, až po Ginu Lolllobrigidu, ty všechny moc dobře věděly, že tajemství jejich krásy není o dokonalém make-upu, ale především v úsměvu, sebevědomí a spokojenosti. No, a ještě v několika dalších maličkostech.

Špagety nejsou hřích, naopak

Když se budeš přecpávat těstovinami, budeš tlustá, slýchá nejedna mladá dívka. Jak je tedy možné, že Italky špagety rozhodně z jídelníčku nevynechávají a bez obav si je dopřejí k obědu, a ještě se sklenkou vína? Herečka Sophia Loren kdysi pronesla posvátnou větu: „Za všechno, co vidíte, vděčím špagetám“. Podobnou lásku ke špagetám má i Claudia Cardinale, která je zvěčněná na jedné fotografii z roku 1960 se špagetami a vypadá velmi sexy. V jednom rozhovoru přiznala, že miluje martini, kaviár, ústřice a taky syté červené víno. Jak vidno, ani jedna ze slavných Italek se netrápila striktními dietami. V čem tedy spočívá tajemství krásy italských žen?

Jean-Paul Belmondo a jeho život: Smrt dcery, nadějná boxerská kariéra i podceňovaný talent
Celebrity

Jean-Paul Belmondo a jeho život: Smrt dcery, nadějná boxerská kariéra i podceňovaný talent

Céline Dion slaví 55 let! Život jí změnily dvě písně i sňatek se starším producentem
Celebrity

Céline Dion slaví 55 let! Život jí změnily dvě písně i sňatek se starším producentem

Milují samy sebe a pečují o sebe

Podobně jako Francouzky, i Italky moc dobře vědí, co znamená sebeláska. Mít se rád a užívat si života je pro ně skutečně životní filozofií. Jejich velkou předností je umění stárnout s grácií a pokorou. Svoje těla dokážou dokonale nosit a také o ně pečovat. Sobota je pro mnohé Italky dnem vlasů. „Il salone di belleza“ není jen kosmetický salón, kam naběhnete a necháte se přistřihnout. Je to pro obvykle malé místo s interiérem ze 70. let, kam Italky chodí třeba i 3x týdně, aby si nechaly upravit svůj účes. Ne, není to povinnost, ale spíše potřeba, rituál a nepochybně také společenská událost.

Je to čas, který si dopřávají jen samy pro sebe. Když vyjdou ven a mají vlasy dobře upravené, mají pocit, že jejich život je v pořádku. Jak říká autorka Gabriela R. Proietti, tento společenský výlet je něco, díky čemu se cítí Italky krásné a co jim přináší nesmírnou radost. „Koneckonců, krása je pro ně pocit.“ Když se totiž milujete, naplňujete svoje tělo radostí a tuhle radost bude odrážet i vaše pleť. Jistě, žádná Italka neodmítne rudou rtěnku nebo tu a tam podkladovou bázi, nikdy ale s úmyslem přeměnit obličej nebo zakrýt vrásky či usilovat o mladší vzhled. Krása italských žen je o tom, naučit se milovat své rysy, vylepšit je a obejmout s láskou každý důlek a křivku. Monika Belluci věří, že sebevědomí je víc sexy než cokoli jiného.

Tak šel čas s Terencem Hillem: Smrt syna, boj s depresemi i život po boku jediné ženy
Celebrity

Tak šel čas s Terencem Hillem: Smrt syna, boj s depresemi i život po boku jediné ženy

Pečují o svou pleť a milují slunce

Jistě, mnozí by mohli namítnout, že pobyt na slunci vede k rakovině kůže, ale nesmíme zapomínat, že právě sluneční paprsky jsou zdrojem vitaminu D, který má velký vliv na to, jak na tom budeme s imunitou. Vitamin D není nepřítel, je to přítel, pokud ho budete „nasávat“ s mírou. Stačí udělat to nejjednodušší, namazat se kvalitním opalovacím krémem s vysokým UV filtrem a načerpat přirozený zdroj „déčka“. Ať už jsou Italky v Neapoli nebo na vlastním dvorku, je to dobré pro tělo i mysl a budete krásní a zdraví uvnitř i navenek. Kromě toho Italky nezapomínají (opravdu ne!) pečovat i o svou pleť. Jak říká Gabriela Proietti, mytí obličeje je naprosto klíčové a je to zvyk, který s italskými ženami vyrůstá od malička. Odlíčit a umýt si večer obličej je pro Italky naprosto nezbytné, a nepotřebují k tomu tisíce drahých přípravků. Moc často nepoužívají krémy, ale raději sáhnou po olivovém oleji. Stačí prý pár kapek, a to nejen na obličej, ale klidně i do vlasů, a je hotovo. Ostatně, zeptejte se Sophie Loren nebo Claudie Cardinale. Obě ho používají nejen do salátů, ale taky na odstranění make-upu.

Jak pečovat o pleť, když je vám 30, 40, 50 a více?
Krása

Jak pečovat o pleť, když je vám 30, 40, 50 a více?

Méně je více – jídla i stresu

Italky jsou požitkářky, nic si nevyčítají, ani svoji sklenku červeného vína nebo talíř vynikajících špaget. Moc se prý neváží a nekontrolují každý den, jestli přibraly nebo zhubly. Diety nesnášejí a jejich heslem je „žádný pocit viny“. Italky se nestresují a možná i díky italské povaze dokážou proti stresu bojovat tím, že to prostě „pustí ven“. Jejich dalším heslem je „všeho s mírou“, a to nejen v líčení, ale také v jídle. Jejich jídelníček se skládá z potravin, které jsou součástí středomořské stravy, takže v něm najdete ryby, rajčata, bylinky, artyčoky, lilek, cuketu a další. Zásadně dávají přednost také lokálním surovinám a čerstvým. Když jedí, užívají si jen jídlo a nerozptylují se prací nebo dalšími činnostmi. Chutě na sladké zaženou raději ovocem, a nepohrnou ani sklenkou vína. K tomu chodí hodně na procházky, v Itálii se tomu říká passeggiata, na kterou se ale hezky obléknou.

Zdroj: vlasta.cz italysegreta.com/the-beauty-of-the-italian-woman eviemagazine.com/post/5-beauty-secrets-italian-women-swear-by

Zřejmě dobré geny! Slavné sourozenecké party, kterým se podařilo proslavit
Osobnosti

Zřejmě dobré geny! Slavné sourozenecké party, kterým se podařilo proslavit

Francouzi porušili zákon, aby uctili Belmonda, který by oslavil 90. narozeniny
Osobnosti

Francouzi porušili zákon, aby uctili Belmonda, který by oslavil 90. narozeniny

Vychovávaly ji dvě ženy a její výstřih vzbudil poprask: Co nevíte o Sanně Marin, končící premiérce Finska
Osobnosti

Vychovávaly ji dvě ženy a její výstřih vzbudil poprask: Co nevíte o Sanně Marin, končící premiérce Finska

Tagy Benátky Claudia Cardinalová Florencie herec Itálie jídlo krása Sophia Lorenová styl špagety Tunisko víno