Ideální by bylo, kdybyste měli možnost stát ve zcela prázdném pokoji, a novou skříň si tak uspořádali od začátku. Jenže taková příležitost se naskýtá jen zřídka. Jak tedy co nejlépe zorganizovat šatní skříň, abyste už nikdy nic nehledali?

VIDEO: Jak chytře zorganizovat šatní skříň? Podívejte se na video.

Zdroj: Youtube

Zbytečné a nepotřebné věci vyhoďte

Vše, co je zbytečné a nepotřebné, musíte vyhodit. To se týká oblečení, které jste delší dobu nenosili anebo které je poseté skvrnami, jež nelze odstranit.

A zbavte se i takových kousků oblečení, o nichž víte, že už je neoblečete. Rozhodně neskladujte věci, o kterých si myslíte, že je za rok nebo dva znovu navléknete.

Použijte krabice nebo vakuové pytle

Pokud jste ještě nezačali se sezonním ukládáním oblečení, právě nyní je pravý čas to změnit. To, že si uložíte oblečení podle ročních období, vám výrazně ulehčí práci při organizaci skříně. Oblečení, které jste vybrali k uskladnění, nejprve vyperte, nechte pořádně uschnout a nakonec ho vyžehlete.

Poté ho uložte do vakuových pytlů, boxů nebo krabic. Zde na vás oblečení v klidu počká do další sezony. Pytle nebo krabice můžete uložit na skříň, dovnitř postele nebo jiného volně odkladného místa, tak aby vám během roku nepřekážely.

Umyjte skříň a začněte skládat

Důležité je, abyste ze skříně odstranili absolutně vše, včetně ramínek a obsahu šuplíků. Možná budete překvapeni, kolik zapomenutých ponožek, spon do vlasů a jiných drobností se vám podaří najít.

Poté pečlivě otřete všechny police a závěsné tyče. Vnitřní prostory skříně důkladně vysajte a poté přetřete vlhkým hadříkem. Tento proces přispěje k lepší organizaci vašeho šatníku a také zajistí, že bude vaše oblečení uložené v čistém a voňavém prostředí.

Používejte vychytávky a dodržujte řád

Můžete vyzkoušet takzvané úložné boxy, které jsou v posledních letech považovány za velmi praktický nástroj pro organizaci skříně. Vhodné jsou pro ukládání ponožek, spodního prádla, rukavic, pásků a dalších drobností.

Investujte také do multifunkčního věšáku s oky, který vám umožní přehledně uspořádat šály a šátky bez rizika, že by se zmuchlaly.

Důležité je do skříně jednou za čas umístit repelent nebo síťku s levandulí. To proto, aby se do skříně nedostali šatní moli. Dále používejte dostatečně široká ramínka, aby na vašem oblečení nevznikaly otlaky.

7 tipů, jak mít přehlednou skříň

  1. Vyndejte ze skříně veškeré oblečení, boty, doplňky, šuplíky, organizéry, krabice a koše.
  2. Důkladně vysajte vnitřek skříně a otřete jej mokrým hadříkem.
  3. Roztřiďte vše, co jste vyndali, a rozhodněte, co si ponecháte a co již nepotřebujete.
  4. Vrátit do skříně byste měli pouze to, co skutečně nosíte a používáte.
  5. Zvažte, jaké organizéry by vám mohly pomoci lépe využít prostor ve skříni.
  6. Následně uspořádejte zpět své oblečení, obuv a doplňky s ohledem na frekvenci jejich nošení.
  7. Nezapomeňte udržovat pořádek ve skříni průběžně, abyste se nevrátili do starých a nepřehledných kolejí.

Zdroje: vlasta.cz, ireceptář.cz, rd.com

Související články