Pokud nemá koupelna moc metrů čtverečních podlahy, soustřeďte se na stěny. Jestliže na nich už máte poličky, pod ně ještě namontujte závěsné tyčky. Tím využijete prostor nejen nad poličkou, ale také pod ní. Na tyč se dají zavěsit například menší košíky na drobnosti, které se nepoužívají každý den. Nebo se hodí na ručníky či odkládání prádla.

Zdroj: Youtube

Parádní vychytávkou, když nefandíte vrtačce, jsou rozpěrné/teleskopické tyče. Umístí se mezi dvě stěny a šroubováním se zvětší na žádoucí délku. Pohlídejte si nosnost podle úkolu, kterému bude tyč sloužit. Umělohmotné udrží do 3 kg, nerezové víc, což znamená, že se dají třeba použít jako sušák drobnějšího prádla.

Nad pračku a sušičku s plněním předem si můžete nechat udělat odkládací plochu. Hodí se například pro třídění prádla, než ho dáte do pračky. Také pro vyhlazení vypraných kousků, které se budou sušit třeba na ramínku a není třeba je žehlit. A pokud se žehlit přece jen budou, hodí se větší plocha na nakropení prádla.

Velmi často zapomínáme na prostor pod umyvadlem. Nebo ho využíváme jako skladiště na různé mycí a prací prostředky, což nevypadá moc uklizeně. Pokud neulovíte skříňku na míru, která má otvor pro odpad z umyvadla, postavte pod něj alespoň nízký neprůhledný kontejner. Ideálně na kolečkách, protože úklidové a prací prostředky něco váží.

Zdroj: časopis Vlasta

Související články