Pokud nemáte příbuzné nebo známé, kteří chovají slepice a prázdné kartonové obaly se jim hodí na čerstvá vajíčka, zkuste některé z našich tipů, jak s obaly naložit. A některé nápady jsou nejen chytré a originální, ale i užitečné. Co tedy můžete s obaly udělat?

Zdroj: Youtube

Krmítko pro ptáky

Jedná se o snadný a levný způsob, jak pomoci ptákům ve vašem okolí nebo na zahradě. Nemusíte kupovat nebo vyrábět drahá krmítka, použijte kartonový obal. Jak?

Jednoduše odřízněte horní část kartonu, pak propíchněte otvor ve dnu každého kelímku nebo ve všech rozích obdélníkového kartonu. Otvory provlékněte provázek a ve spodní části každého z nich udělejte uzel.

Naplňte semínky pro ptáky a zavěste na strom. Můžete ale také odříznout vršek a spodek jen položit třeba na zídku a naplnit dobrotami.

Zábava pro vašeho psa

Někdy psi potřebují ještě dodatečnou mozkovou stimulaci. K tomu vám může pomoci kartonový obal od vajec. Co s ním můžete udělat?

Schovejte pamlsky pro psa do prázdného obalu a přiklopte. Pak psa vyzvěte, aby se pokusil obal od vajec otevřít. Pokud pes zvládne tento první trik, můžete zvýšit obtížnost tím, že pamlsek schováte do přihrádek na vejce, z nichž každý bude pokrytý zmačkanou kuličkou papíru.

Paletka na barvy

Malují vaše děti rády? Nebo vy sami? Vyrobte si paletu na barvy z prázdné kartonové krabice od vajec. Nebudete mít takový nepořádek na stole a umožní vám to také šikovněji míchat a kombinovat barvy.

Krabice na sazenice

Z prázdného papírového obalu na vejce můžete vyrobit domácí minizahrádku. Odřízněte víko a do každého kelímku nasypte zeminu a zasaďte do nich semínka.

Jakmile semínka vyraší, odřízněte každý kelímek se sazenicí a zasaďte je se vším všudy do vhodné větší nádoby, třeba květináče nebo truhlíku.

A prázdné plato od vajec můžete využít i přímo na zahradě – s jeho pomocí vytvoříte jamky pro semínka. Žádné hrabání ani řádkování, plato jen jemně zatlačíte do zeminy a do nich pak dáte semínka nebo sazenice.

Na dozrání rajčat

Nestačila vám v létě dozrát rajčata a nechcete je vyhodit? Použijte kartonový obal od vajec a prostě do něj naskládejte zelená rajčata. Aby vám dozrála, měla by být v teplotě kolem 20 stupňů Celsia.

Vhodné je umístit kartonový obal třeba na parapet, kam svítí sluníčko. Pro urychlení k rajčatům přidejte kousky jablek.  

Domácí organizér

Kartonový obal lze využít i jako zásobník třeba pro skleněné vánoční ozdoby. Spodek obalu vám poslouží i jako pořadač pro vaše laky na nehty. Pěkně je do obalu naskládejte a schovejte třeba do skříně nebo někam do koupelny.

Budete je mít pěkně srovnané a pohromadě. A obal na vejce může sloužit i jako zásobník pro šroubky, matice, knoflíky, svorky, kolíčky či šperky.

Netradiční vázy

Máte bujnou fantazii? Z kartonového obalu na vejce může vzniknout originální sklenice nebo váza na květiny. Aby vám déle vydržely, je vhodné je nastříkat barvou ve spreji, budou pevnější.

Zdroj: vlasta.cz, home.howstuffworks.com, thisoldhouse.com

Související články