Koruna

Seriál Netflixu Koruna je fenoménem, protože poměrně věrně sleduje osudy Alžběty II. a jejích příbuzných. Od roku 2016, kdy měl premiéru první díl, bylo zatím odvysíláno pět sérií. Mapují nejen osobní životy britských aristokratů, ale také důležité dějinné události druhé poloviny dvacátého století. Šesté série, která bude také poslední řadou, se fanoušci dočkají letos na podzim. Mimo jiné bude pojednávat o začátku romance mezi princem Williamem a dnes již princeznou Kate.

Spencer

Když bylo oznámeno, že princeznu Dianu si v novém snímku o jejím životě zahraje herečka známá z upíří ságy Stmívání, vyvolalo to dost rozporuplné ohlasy. Kristen Stewart se se svým trochu nečekaným úkolem ovšem poprala statečně. Snímek z roku 2021 zachycuje tři dny Dianina života, kdy se rozhoduje o rozvodu s princem Charlesem.

The Prince

Ne všechny počiny o britské královské rodině musí být dramata. V roce 2021 získali její členové také animovanou podobu a HBO Max zveřejnilo satirický seriál The Prince. Ten si ze členů slavného rodu utahuje, jak to jen jde, a nebojí se ani černého humoru. Kupříkladu postavě prince Harryho propůjčil svůj hlas herec Orlando Bloom.

Zdroj: Youtube

Harry a Meghan: Královská romance

Královská rodina je vděčným tématem, a tak o ní bylo natočeno také několik béčkových či spíše céčkových romantických komedií. Například třídílná série o vztahu Harryho a Meghan. Začátkem jejich vztahu se zabývá Královská romance z roku 2018. V roce 2019 vzniklo pokračování s názvem Harry a Meghan: Královské povinnosti, které se zabývá prvním rokem manželství a aby toho nebylo málo, v roce 2021 byl natočen film Harry a Meghan: Útěk z paláce.

William a Kate

Královské lásky jsou divácky přitažlivé, a tak si tvůrci nenechali ujít ani příležitost ztvárnit na filmovém plátně vztah budoucího krále a jeho přítelkyně. Film měl premiéru v roce 2011 nedlouho před svatbou skutečného Williama se skutečnou Kate a nevzbudil příliš nadšené ohlasy. Byl kritizován za znevažování majestátu tím, že se v něm princ povaluje se svou vyvolenou v posteli a také za přílišnou hollywoodskou přeslazenost.

Královna

Nejstarším počinem z našeho výčtu je Královna z roku 2006 o nešťastném období, kterému monarchie čelila po tragickém úmrtí princezny Diany v roce 1997. V roli Alžběty II. excelovala Helen Mirren, která za to dostala také Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA. Film se zřejmě líbil i samotné královně, protože herečku pozvala na večeři. Kromě hraných scén se ve snímku objevují také autentické dobové záběry. 

Zdroj: Vlasta.cz, ČSFD

Související články