V jedné obci v podhradí vytáhnou místní děti do boje proti zlým dospělým, kteří chtějí proměnit starý hrad ve velkopěstírnu žampionů. Děti zcela náhodou spojí síly s duchem rytíře Viléma Brtníka z Brtníku a jeho dcerou Leontýnkou. Pomáhají i hradní trpaslíci a pár osvícených dospěláků.

Stres z dětí přepíjel vodkou

Viléma z Brtníku ztvárnil geniální herec Jiří Sovák, který si prý natáčení v obležení spousty dětských herců příliš neužíval. Traduje se, že psychické vypětí, které mu kumulace velkého množství malých hereckých talentů na jednom místě působila, snášel jen proto, že se vydatně posilňoval vodkou.

VIDEO: Poslechněte si písničku Žampiony nadívané z filmu Ať žijí duchové v podání Lipského a Tichánkové.

Zdroj: Youtube

Neopětovaná láska mimo kamery

Ve filmové pohádce se zpěvy zazářila v roli Leontýnky devítiletá Dana Vávrová, sestra moderátorky Hany Vávrové, manželky herce Karla Heřmánka. Ta se při konkurzu doopravdy zamilovala do svého filmového milého Dlouhého Jendy, kterého hrál Jiří Procházka.

Později říkala, že na svém idolovi od začátku doslova visela očima, což režisér Oldřich Lipský kvitoval s nadšením, protože lásku vůbec nemusela předstírat. Jak se ale ukázalo, její láska v reálu opětována nebyla, protože Procházka v době natáčení pokukoval po vyspělejších holkách, byl totiž o tři roky starší než Dana Vávrová.

Velké sympatie vedly k adopci

Ve filmu si zahrál také později velmi slavný dětský herec Tomáš Holý. Jiřího Brože v roli Maličkého, který diváky dostal hláškou, jak táta teď dělá melouny, vozili na natáčení z dětského domova. Velmi příjemnou perličkou je to, že ho krátce po natáčení adoptoval herec Vladimír Krška.

Je pohádkový muzikál Ať žijí duchové! váš oblíbený?

Otestujte se!

Zdroj: Vlasta.cz, Kinotip, Filmtoro, Super.cz

Související články