Kluci na tom byli líp. Měli auta, stavebnice, hry. Holky jen drncaly v kočárku panenku, která vypadala jako dítě. Udělat z ní dospělou ženskou s vnadami a sexy hárem byl super nápad. Daly se tvořit účesy a k tomu ladit šaty od plavek až po večerní modely. A taky se časem panenka vzdělávala a stala se třeba zvěrolékařkou, nebo pilotkou. Zkrátka emancipace ve světě hraček!

Příběh v růžové barvě

Domácí výroba

K nám Barbie cestovala přes oceán a trvalo jí to déle. Patřila mezi luxusní zboží, neměla ji každá holčička. Problém byl nejen s pořízením samotné panenky, ale i s její kompletní garderóbou. Slušná výbava dala rodinnému rozpočtu pořádně zabrat. A tak maminky a tety sedly k šicím strojům a vyráběly originální modely. Babičky přispěly něčím pleteným a háčkovaným a bylo to.

Zdroj: Youtube

Dům, auto a spol.

Jak čas běžel, Barbie potkala kluka, Kena. A tak byl na hraní kompletní pár. Společnost Mattel, která hračky vyrábí, také vymýšlí příběhy, jaké by mohli prožívat v reálném světě. K tomu nemůže chybět například dům s kompletním vybavením a před ním kabriolet, samozřejmě růžový. Navzdory emancipaci slabost pro růžovou panence zůstala. Mimochodem, už jste viděli nové postavičky, inspirované hereckým duem Margot Robbie a Ryanem Goslingem?

Zdroj: vlasta.cz youtube.com/user/barbie

Související články