Jedna z nejpopulárnějších hudebních skupin světa se letos dočkala dokonce vlastního studijního programu. Na University of Liverpool se můžete od září tohoto roku přihlásit na magisterské studium oboru The Beatles: Hudební průmysl a odkaz.

Znáte skupinu Beatles?

Nejoblíbenější kapela 20. století

The Beatles patří mezi komerčně nejúspěšnější a kritiky nejuznávanější kapely v historii populární hudby. Po celém světe je hudba Beatles dodnes hraná a stále velmi oblíbená. Kapela se několikrát dostala do první desítky nejlepších alb v dějinách populární hudby a nesčetněkrát na první místa hitparád. Dokonce jsou označováni za nejvíce prodávanou kapelu v celé historii. Svým oblečením, stylem a výroky Beatles určovali trendy své doby a jejich vliv na populární kulturu je patrný ještě dnes.

Zdroj: Youtube

Rozpad kapely mnohé zaskočil

V roce 1970 ale přišla velká rána. Paul McCartney oznámil, že odchází ze skupiny, a ta se definitivně rozpadla. Cesty čtyř slavných muzikantů se rozešly. Názorové i osobní rozpory mezi jednotlivými členy probíhaly skoro dva roky, posledních pár měsíců před svým zánikem se Fab Four už mezi sebou ani moc nestýkala. Všichni poté pokračovali v sólové kariéře, která se ale s The Beatles nedala srovnat. V současné době ze čtyř brouků žijí už jen dva, Paul McCartney a Ringo Starr.

Zdroj: vlasta.cz wikipedia.org

Související články