Kdo v 90. letech nesledoval kultovní seriál Beverly Hills 90210, jako by nebyl. Osudy rodiny Walshových a jejich přátel z prominentní americké čtvrti Beverly Hills chytily nejednoho diváka za srdce.

Jak dobře znáte legendární seriál Beverly Hills 90210?

Otestujte se!

Hlášky „pusťte Donnu k maturitě!“ nebo „chceš si o tom promluvit?“ u nás zlidověly. Brenda Walsh a Dylan McKay prožívali v seriálu lásku jako z románu. Počáteční vztahové peripetie plynoucí hlavně z rozdílných poměrů, ze kterých oba vzešli, záhy překonali. Pak se ovšem jejich vztah trochu zdramatizoval Dylanovou nevěrou a rozchodem. Nakonec oba ze seriálu zmizeli a zpátky se po čase vrátil už jen Dylan.

Zdroj: Youtube

Život se s nimi nemazal

Bohužel, ve skutečnosti jsou osudy obou herců daleko tragičtější než v oblíbeném seriálu. Shannen Doherty v seriálu Beverly Hills 90210 skončila po čtyřech letech. Proslýchalo se, že s ní měli tvůrci velké problémy, byla nespolehlivá a dělala naschvály. Krátce nato získala jednu z hlavních rolí v seriálu Čarodějky, po třech letech v něm ale skončila z podobných důvodů jako v Beverly Hills. Od té doby se objevila sem tam v epizodních rolích několika dalších seriálů a zahrála si v pár filmech, o žádné závratné herecké kariéře se ale mluvit nedá.

Zákeřná rakovina prsu

Od roku 2015 navíc herečka bojuje více či méně úspěšně s rakovinou prsu. Poprvé boj se zákeřnou nemocí vyhrála, rakovina se však vracela znovu a znovu. Doherty naposledy v roce 2020 oznámila, že je nemoc opět zpátky, a to ve čtvrtém stadiu. Přesto se herečka stále hraní příležitostně věnuje.

Tragická smrt Lukea Perryho

Ještě tragičtější osud ale zasáhl herce Lukea Perryho, představitele Dylana McKaye. Tomu se povedlo jako jednomu z mála zúročit slávu nabytou seriálem a získal hlavní roli jezdce rodea ve filmu 8 sekund. Objevil se i v řadě dalších filmů, účinkoval také v seriálech, naposledy v Riverdale. Největší peckou byla role v oscarovém trháku Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu. Ačkoliv jeho herecká kariéra stoupala, on si svoji slávu příliš neužil. 27. února 2019 prodělal cévní mozkovou příhodu a na její následky 4. března 2019 ve věku dvaapadesáti let zemřel.

Sledovali jste seriál Beverly Hills 90210?

info Hlasování bylo ukončeno.
ANO 98 %
NE 2 %
Hlasovalo: 1787

Zdroj: vlasta.cz, imdb.com, usmagazine.com

Související články