Zatímco vidina dlouhých prázdnin může být pro jednoho úplně senzační, druhého může stresovat. Zejména, pokud dítě či mladý člověk ví, že jeho vysvědčení nebude zrovna ukázkové. Linka bezpečí a další organizace, které pomáhají dětem, v tomto období pravidelně zaznamenávají vyšší míru interakcí, ačkoli v posledních letech to už nebývá tak časté.

Strach z toho, co na známky řeknou doma, by ale měl být irelevantní. Pokud se totiž rodiče svým dětem dostatečně věnují, vysvědčení, bez ohledu na to, jaké bude, je nemůže překvapit. V opačném případě není správné vyčítat cokoli svému potomkovi, ale zamyslet se sám nad sebou, zda jsem mu věnoval během celého školního roku dostatečně pozornosti.

A teď si pro odlehčenou zkuste náš kvíz z českého jazyka, jak byste obstáli z diktátu. Anebo si ho udělejte spolu s vašimi ratolestmi, na smířenou. Vždyť jsou prázdniny!

Diktát z českého jazyka

Školnímu roku už zvoní hrana a  30. června se budou rozdávat vysvědčení. Než ale zamračíte obočí nad známkou z českého jazyka, zkuste si udělat takový jednoduchý diktát! Schválně, zvládnete 12/12?

Zdroj: Vlasta.cz, Pravopisně.cz

Související články