Láska z pasáže, Discopříběh, Sněženky a machři a série Básníků… Známí protagonisté oblíbených filmů zažívali doby největšího zájmu od fanatických dívek a žen před desítkami let, ale většina z nich zraje jako víno, a tak po nich fanynky šílí dodnes. Přestože má spousta z nich šediny a vrásky, stále jsou tito idolové ženských srdcí velmi žádaní. Někteří dokonce s přibývajícím věkem získávají na přitažlivosti.

Zdroj: Youtube

Pojďme si české idoly z konce minulého století připomenout v našem kvízu!

Znáte české filmové idoly 70.–90. let 20. století?

Básníci, proutníci a jim podobní

Nezapomenutelný Kendy z oblíbené série filmů o básnících má na svém kontě celou řadu dalších filmových i divadelních rolí. Stejně tak romantik Štěpán, který to nakonec „ohnul za kopečky“, aby se do rodné hroudy na starší kolena vrátil a pokračoval ve filmování. Dokonce i v pokračování oblíbené série o básnících, kteří přicházeli o iluze a pak jim zachutnal život.

Slavní a přitažliví i po letech

Podobný osud měly i další snímky, které byly ve své době hitem a tvůrci se po letech pokusili navázat na jejich nebývalý úspěch, s větším či menším pochopením diváků. Patří mezi ně Sněženky a machři, kterým léta trochu ubrala na atraktivitě, nebo Discopříběh, ve kterém naštěstí tvůrci Rudolfa Hrušínského nejml. pobíhání po náměstí v rouše Adamově ušetřili.

Zdroj: vlasta.cz ČSFD.cz (csfd.cz)

Související články