Louis vyrostl do výšky pouhých 164 cm a na úspěch v kariéře musel čekat až do padesátky. Ovšem role potrhlého četníka a mírně prostoduchého komisaře ve Fantomasovi z něj udělaly světovou hvězdu.

Já jsem ženatý?

Bulvár neexistoval, a tak se o soukromí herce moc nevědělo. Narodil se 31. 7. 1914. První ženou, která hodně ovlivnila jeho osud, byla matka, původem Španělka. Horkokrevná dáma, od které asi okoukal spoustu grimas a pohybů. V roce 1936 se oženil, ale nevydrželo to, hlavně kvůli tomu, že neměl stálou práci a blížila se válka. Když se později zamiloval do Jeanne de Maupassant, dívky sice chudé, ale s bohatými šlechtickými příbuznými, a měli se brát, úplně zapomněl, že už ženatý je. Prý si postěžoval na svou roztržitost a rychle vše napravil.

Rande (nejen) s četníkem

Zdroj: Youtube

Život na zámku

Manželka číslo dvě mu byla velkou oporou. Nelíbilo se jí, jaké role mu dohazuje agent, a tak to vzala do vlastních rukou. Podporovala Louise i finančně, dokonce žili na zámku, který zdědila. Zde herec mohl pěstovat milované růže. Rodina se rozrostla o syny Patricka a Oliviera. První se stal právníkem, druhý pilotem. Ovšem Olivier si zkusil tátovy herecké boty, a dokonce si zahráli bok po boku v populárním tanečním filmu Piti Piti Pa.

Naplno až do konce

Pokud máte při sledování komedií s Louisem de Funèsem někdy strach, že ho lidově řečeno klepne, tušíte správně. Nasazením ohrožoval své slabé srdce. První infarkt překonal, ale druhý už nezvládl. Bylo to krátce po dokončení filmu Četník a četnice. Dožil se 68 let. Na konci života mu ještě osud nadělil krásný dar – čtyři roky s vnučkou Julií.

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz youtube.com

Související články